E hënë, 18 Janar, 2021
-4 C
Tirana

Maqedonasit nuk duan t’ia dinë për virusin. Të rinjtë kalojnë natën në festa

Pavarësisht faktit se Maqedonia e Veriut çdo ditë e më shumë po regjistron shifra te larta të viktimave dhe të të intektuarve me COVID-19, qytetarët duket se nuk janë ndërgjegjësuar.

Gjatë fundjavës. të rinjtë maqedonas i kanë kaluar orët duke shijuar lirinë dhe argëtimin nëpër lokalet e natës. Pamjet që janë të postuara në rrjetet sociale, flasin për festa ku janë të pranishëm qindra të rinj, të organizuara në disa qytete të vendit.

Pavarësisht se organizimi i këtyre eventeve është i ndaluar, të rinjtë nuk duan t’ia dinë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Rritet numri i të infektuarve në Kosovë, 5 viktima nga Covid-19

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...