E martë, 18 Maj, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

të rinjtë

Meta i drejtohet votuesve të herës së parë: Shqipëria i ka sytë te Ju!

Ilir Meta në Facebook: "Të dashur të Reja dhe të Rinj, të cilët votoni për herë të parë! Shqipëria i ka sytë te Ju! Pjesëmarrja Juaj...

Celibashi: Inkurajoj të rinjtë që të votojnë më 25 prill

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi ka inkurajuar të rinjtë që të angazhohen në proceset demokratike të vendit. Gjithashtu, ai u ka bërë...

SHBA/ Infeksionet në rritje mes të rinjve dhe në qendrat e kujdesit për fëmijët

Qendra për Kontrollin e Sëmundjeve thotë se po shtohen vatrat me koronavirus në qendrat sportive dhe ato të kujdesit për fëmijët në Shtetet e...

Meta: Mbyllja e perspektivës për të rinjtë është rrënja e shpopullimit

Për Presidentin e Republikës, Ilir Meta vendi ynë ka treguesit më të lartë të mosarsimimit dhe të mospunësimit të rinisë në Europë dhe në...

Basha me të rinjtë në Divjakë: 25 prilli të jetë plot me vota për ndryshim

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi një bashkëbisedim me të rinjtë në qytetin e Divjakës, në kuadër të fushatës elektorale. Basha ka kërkuar nga...

Pse mund të keni efekte anësore më të rënda nga vaksina nëse jeni i ri apo grua

Nga Aria Bendix “Business Insider” Dy njerëz mund të futen në të njëjtën qendër shëndetësore në të njëjtën ditë dhe të marrin të njëjtën vaksinë...

Basha me të rinjtë në Belsh: Kurse falas dhe pagesa për stazhet

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka zhvilluar një bashkëbisedim me të rinj në qytetin e Belishit. Problematika si papunësia pas përfundimit të studimeve, emigrimi...

Basha me të rinjtë në Kukës: Do sigurojmë vende pune me paga të larta

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, vizitoi ditën e sotme qytetin e Kukësit, ku ka folur me të rinjtë e zonës. Të rinjtë dhe studentët...

Salianji nga Korça: Energjia e të rinjve, garancia për fitoren e thellë

Gjatë një takimi të zhvilluar me të rinjte e qytetit të Korces, kandidati për deputet i partisë Demokratike Ervin Salianji shfaqet entuziast me energjinë...

Shqipëri, “rrjedhja e trurit”, shqetësim për largimin e të rinjve

Në Shqipëri ka një shqetësim në rritje për largimin e të rinjve nga vendi. Çdo vit, afro 10% e numrit të studentëve, sipas autoriteteve...

Të fundit

Një letër për Ty/ Në shtëpinë tënde, në rrethin e katërt të Parajsës

Nga Rezart Xhaxhiu Ne kete 100 vjetor te ditelindjes Tende. Sa do te doja te ishe sot ketu,per te te thene disa fjale ne forme perqafimi,malli...

Pas 25 prillit “e vjetra po shembet, kohët po ndryshojnë…”

Nga ALFRED PEZA  Fitorja e tretë radhazi nga ana e PS dhe Edi Ramës, në zgjedhjet e fundit Parlamentare, prishi një cikël 24 vjeçar ku...

Meta i përgjigjet Komisionit për shkarkimin: Komision në shkelje të Kushtetutës

Presidenti Ilir Meta përmes një letre të gjatë dhe formale, i ka kthyer përgjigje Komisionit Hetimor të ngritur për të, që e kishte thirrur...

Aksidenti në Shkodër/ Viktimat janë dy, identifikohen të rinjtë

Janë identifikuar viktimat e aksidentit tragjik të ndodhur sot në Shkodër. Gazetari Senad Nikshiqi raporton për “BalkanWeb” se kanë humbur jetën dy të rinjtë Erglis Delaj...

Shkodër/ Vras*ja e Mustafës, Policia shpall në kërkim autorin e dyshuar

Shkodër Zbardhet dhe dokumentohet ngjarja e ndodhur më datë 15.05.2021, në lagjen Guerrile, Shkodër, ku u gjet i vrarë me armë zjarri shtetasi E. M. Shpallet...