E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

maqedoni

Identifikohet rasti i parë i virusit “indian” në Maqedoni

Identifikohet rasti i parë me variantin indian të Covid-19 në Maqedoninë e Veriut. Autoritetet kanë njoftuar se tek një pacient i shtruar javën e...

Euro 2020/ Grupi C, ja detajet për Hollandën, Austrinë, Ukrainën dhe RMV-në

Grupi C (Austri, Hollandë, Maqedoni e Veriut, Ukrainë) Grupi C përmban një nga skuadrat pretendente dhe të mëdha të kontinentit Europian pavrësisht formës aktuale. Hollanda i...

Apeli Administrativ: Karantinë 2 javore për ata që vijnë nga Greqia e Maqedonia

Gjykata Administrative e Apelit ka rrëzuar kërkesën e Lëvizjes Socialiste për Integrim për të pezulluar  kundër karantinimit të personave që vijnë nga Greqia dhe...

BE heq nga agjenda integrimin e Shqipërise dhe Maqedonisë

Kuadri negociues me Shqiperinë dhe Maqedoninë e Veriut është hequr nga agjenda e ambasadorëve të Bashkimit Europian, për shkak të mungesës së dakordësisë së...

Maqedonia e Veriut kalon në finale të play-offit të Ligës së Kombeve, “dardanët” shpërthejnë në lot

Mbrëmjen e sotme është shuar ëndrra europiane e Kosovës, pasi është mposhtur me rezultatin 2-1 përballë Maqedonisë së Veriut, në gjysmëfinalet e play-off të...

Maqedonia e Veriut – Kosova/ Starton pjesa e dytë, “Dardanët”  nisin me sulm në kërkim të golit

Kosova e nis në sulm pjesën e dytë të ndeshjes në kërkim të golit të barazimit. Shaland bën zëvendësimin e parë. Largohet nga fusha...

Kapet rivali i Aldo Bares që iu bënë dy atentate

Policia ka vënë në pranga një biznesmen nga Lushnja, i cili ishte shpallur në kërkim nga Zvicra për ‘trafik droge’. Saimir Taullau është kapur në...

Cakaj mbyll vizitën dy ditore në Maqedoninë e Veriut, takohet me Xhaferrin

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, përfundoi vizitën zyrtare dy ditore në Maqedoninë e Veriut duke zhvilluar një takim...

Shqipëri e Maqedoni, a do ketë protesta në shtator

Nga: Ben Andoni Opozita po mundohet të përfitojë nga çdo hap fals i kryeministrit Rama. Dhe, realisht, çdo promovim i tij ndiqet nga paparacët e...

Maqedonasit nuk duan t’ia dinë për virusin. Të rinjtë kalojnë natën në festa

Pavarësisht faktit se Maqedonia e Veriut çdo ditë e më shumë po regjistron shifra te larta të viktimave dhe të të intektuarve me COVID-19,...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...