E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Maqedonia e Veriut kalon në finale të play-offit të Ligës së Kombeve, “dardanët” shpërthejnë në lot

Mbrëmjen e sotme është shuar ëndrra europiane e Kosovës, pasi është mposhtur me rezultatin 2-1 përballë Maqedonisë së Veriut, në gjysmëfinalet e play-off të Ligës së Kombeve. Të tre golat u shënuan në pjesën e parë, të cilat dy prej tyre i takuan maqedonasve që arritën të shënonin dy herë në portën e Aro Muriçit. Lojtarët kosovarë arritën t’i barazonin shifrat në 1-1 me anë të Florent Hadërgjonajt në minutën e 29-të që shënoi një super gol.

Dardanët nuk ia kanë dalë dot në gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve, duke u eliminuar nga Maqedonia me rezultatin 2-1.

Në fundin e ndeshjes, futbollistët e Kosovës nuk i kanë kursyer lotët, teksa Aliti shpërdoroi një shans ideal për të barazuar sfidën, teksa u ndal në vijën fatale nga portieri.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...