E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Itali: 23 të arrestuar për trafik droge, mes tyre një shqiptar

Karabinierët e Njësisë Hetuese të Livorno dhe Pisa, dhe në Romë kanë ekzekutuar një urdhër arresti ndaj 23 të dyshuarve për trafik të paligjshëm të drogës.

Urdhri u lëshua në fund të një hetimi të hollësishëm të nisur në Janar 2019 pas kapjes së një sasie marijuanë hibride të quajtur ‘Nicole Kush’.

Hetimet zbuluan se një grup italo-shqiptar menaxhonte tregun e drogës në Val di Cecina, jo vetëm marijuanë, por edhe hashash dhe kokainë.

Gjatë hetimeve, gjashtë persona, ndërmjet tyre një shqiptar i kërkuar nga DEA në Romë,ishin arrestuar tashmë në veprën e krimit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...