E premte, 26 Shkurt, 2021
10 C
Tirana

Etiketa

Droge

Mediat e huaja: Në Ekuador, padronët e rinj të drogës flasin shqip

Amerika Latine përballet me narkotrafikun që nga epoka e Pablo Escobarit dhe e kartelit të Medelinit, por sidomos në 20 vitet e fundit problemi...

Vrasja e dyfishtë për drogë në Malësi të Madhe/ Mbyllen hetimet për babë e bir

Pesë muaj nga vrasja e Vilson Çutajt dhe Klemend Pepajt në Malësi të Madhe, Prokuroria e Shkodrës ka mbyllur hetimet duke gjetur vetëm një...

Itali/ Kapet me 300 mijë euro drogë biznesmeni shqiptar (Emri)

Një shqiptar i identifikuar si Dorian Resili, ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi ky i fundit ëstë kapur me drogë, e cila...

Dita e Shën Valentinit: Pse dashuria është si një drogë?

Shumë simbole zemrash dhe romancë për Shën Valentinin?  E megjithatë shkenca na tregon se dashuria është si një lloj droge. Sidomos kur dashurohemi, ne...

Pagoi mijëra paund për në Britani, policia kap shqiptarin në shtëpinë e barit

Një shqiptar është burgosur në Britaninë e Madhe pasi u kap në një shtëpi me 147 bimë kanabis, e cila kapte vlerën 80,000 paund. Shkumbin...

Arushat plot me drogë, arrestohet çifti i shqiptarëve në Greqi (Video)

Një çift shqiptarësh ka rënë në prangat e policisë greke pasi akuzohen për trafikim të lëndëve narkotike. Ata kishin zgjedhur një metodë origjinale duke e...

I dënuar në Itali për drogë, arrestohet në Vlorë 42-vjeçari (Emri)

Një 42-vjeçar u vu në pranga nga policia e Vlorës, pasi ishte shpallur në kërkim ndërmobëtar. Shaqo Kalaj, është dënuar në Itali me 9 vite...

SPAK ”fut në sitë” pasurinë e dy nipërve të deputetit socialist

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, (SPAK) ka nisur hetim pasuror për 6 shqiptarët e arrestuar dy ditë më parë, si...

Kokat e bandës së drogës të arrestuar sot, mes tyre dy nipat e deputetit të PS

Zbardhen detaje të reja nga operacioni ndërkombëtar “ATOS”, të zhvilluar në katër shtete të ndryshme, ku u sekuestruan 232 kg kokainë dhe u arrestuan...

Shokon mbrojtësi holandez: Kam kontrabanduar drogë me avion

Ish-lojtari i Njukasëllit, Xhetro Uilliems ka folur për të kaluarën e tij të errët. Mbrojtësi 26-vjeçar holandez ka dhënë një lajm befasues ku ka treguar...

Të fundit

Bardhi kallëzon Ballën në SPAK: Vartësit e tij kërcënojnë qytetarët për votën

Drejtuesi politik i PD në Elbasan, Gazment Bardhi, ka kallëzuar penalisht në SPAK rivalin e tij në këtë qark, Taulant Ballën. Gjatë intervistës në emisionin...

UNICEF sjell në Kosovë shiringa për vaksinën kundër Covid-19

Shefi i zyrës së UNICEF-it (Fondi i Kombeve të Bashkuara për Fëmijë) në Kosovë, Murat Sahin përmes një postimi në llogarinë e tij në...

Kush do i fitojë zgjedhjet e 25 prillit? Del sondazhi i IPSOS

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”...

Studimi i ri: Ja çfarë ndikimi ka mbajtja e maskës në rrahjet e zemrës

Studiuesit në Spitalet Universitare Rainboë Babies & Children (UH Rainbow), botuan të mërkurën të dhënat e një studimit të ri, që tregon se mbajtja...

Çfarë fshihet pas dorëheqjes së Bamir Topit nga FRD? Bardhi zbardh detaje

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, njëherazi drejtues politik në Qarkun e Elbasanit, Gazment Bardhi, komentoi mbrëmjen e sotme largimin e Bamir Topit nga...