E mërkurë, 21 Tetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

grup

Itali: 23 të arrestuar për trafik droge, mes tyre një shqiptar

Karabinierët e Njësisë Hetuese të Livorno dhe Pisa, dhe në Romë kanë ekzekutuar një urdhër arresti ndaj 23 të dyshuarve për trafik të paligjshëm...

Një grup republikanësh po punojnë për largimin e Presidentit Trump

Disa republikanë të njohur kanë formuar komitete të veprimit politik, qëllimi i të cilave është të mposhtin Presidentin republikan Donald Trump në zgjedhjet e...

Irani arreston liderin e një grupi opozitar

Autoritetet në Iran thanë se kanë arrestuar liderin e një grupi opozitar, me bazë në SHBA, nën dyshimet se ka qenë i përfshirë në...

Murrizi: Grupi demokrat nuk e voton marrëveshjen e 5 qershorit

Përfaqësuesi i grupit demokrat parlamentar Myslim Murrizi, i cili ishte i pranishëm në takimin e sotëm me kryeministrin Edi Rama dhe Taulant Ballën, deklaroi...

Goditet grupi i trafikantëve, 11 të arrestuar në Itali dhe Shqipëri

11 persona, 2 prej të cilëve në Shqipëri, kanë përfunduar në pranga pas një operacioni të përbashkët të policisë shqiptare dhe asaj italiane. Raportohet se...

OFL vendos sërish në “shënjestër” grupin e rrezikshëm

Operacioni Forca e Ligjit zbarkoi sërish ditën e sotme në Shkodër për të kërkuar vetëdeklarimin e burimit të pasurisë për një tjetër anëtar të...

Grupi i ekspertëve: Probleme serioze në zbulimin e të infektuarve në Shqipëri

Grupi i ekspertëve antiCOVID pranë Partisë Demokratike thotë se ka probleme serioze në zbulimin e të prekurve me COVID-19 në Shqipëri. Në një deklaratë publike...

Aksioni i madh me 600 forca policie, shkatërrohet banda shqiptare

Një bandë kriminale shqipfolëse është shkatërruar si pasojë e një operacioni të sinkronizuar të forcave të rendit në Belgjikë, Spanjë, Holandë, Gjermani dhe Francë. Në...

“Kushtet e Bundestagut”, Basha mbledh grupin për reformën zgjedhore

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka mbledhur ditën e sotme grupin e punës për çështjen e reformës zgjedhore e cila është shpallur një nga...

Ambasadori Soreca viziton Qendrën e Solidaritetit “Fundjavë Ndryshe”: Krenar që mbështesim këtë grup të rinjsh

Ditën e djeshme, ambasadori i BE-së Luigi Soreca, i shoqëruar nga drejtuesi i “Fundjavë Ndryshe, Arbër Hajdari vizitoi Qendrën e Solidaritetit. Projekt i ndërmarr...

Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...