E martë, 25 Janar, 2022
-4.5 C
Tirana

Maqedonia e Veriut – Kosova/ Starton pjesa e dytë, “Dardanët”  nisin me sulm në kërkim të golit

Kosova e nis në sulm pjesën e dytë të ndeshjes në kërkim të golit të barazimit. Shaland bën zëvendësimin e parë. Largohet nga fusha Nuhiu, vendin e tij e zë Rashani.

“Dardanët” vijnë në këtë përballje me plot 8 mungesa të rëndësishme, ku spikasin Rrahmani, Muriqi dhe Rashica. Gjithsesi, pavarësisht këtyre mungesave, të besuarit e Shaland, i kanë cilësitë të të arritur një fitore historike në Shkup. Për sa i përket përfaqësueses maqedonase, trajneri vendas ka hedhur nga minuta e parë plot 5 futbollistë me origjinë shqiptare. Bejtulai, Musliu, Ademi, Alioski dhe Bardhi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...