E premte, 24 Shtator, 2021
24.5 C
Tirana

Apeli Administrativ: Karantinë 2 javore për ata që vijnë nga Greqia e Maqedonia

Gjykata Administrative e Apelit ka rrëzuar kërkesën e Lëvizjes Socialiste për Integrim për të pezulluar  kundër karantinimit të personave që vijnë nga Greqia dhe Maqedonia.

Apeli i Administratives refuzoi marrjen e masës së sigurimit të padisë, që do të thotë se qendron në fuqi vendimi i Komitetit Teknik të Ekspertëve në Ministrinë e Shëndetësisë për karantinimin e personave që vijnë ne Republikën e Shqipërisë nga Republika e Maqedonisë se Veriut dhe Greqia”.

Ditën e djeshme, Gjykata Administrative e shkallës së parë shpalli moskompetencë për kërkesën e Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Pak ditë më parë, LSI dorëzoi një kërkesë në Gjykatën Administrative të Tiranës për anulimin e vendimit të Komitetit Teknik të Ekspertëve, me pretendimin se ky vendim është arbitrar dhe në shkelje të hapur me kushtetutën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   “Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...

E kemi ditur gabim, ja çfarë ngjyre ka në të vërtetë Dielli

Nga Dr. Alastair Gunn Sigurisht që nuk ka ngjyrën e verdhë, që endeshin zakonisht në librat tuaj shkollorë. Dielli lëshon dritë në një gamë të...

Të isha socialist, do gëzohesha pafund kur Berisha e baltos Bashën kësisoj…

Nga: Artur Zheji Vetëm pak kohë më parë nuk mund të mendohej kurrë kjo që po ndodh këto kohë, edhe sikur të futeshin në punë...

“Zëri i Amerikës” shkruan për rigjykimin e Fatmir Mediut

Në Shqipëri, Gjykata e posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar u shpreh sot në favor të gjykimit të ish ministrit të...

VIDEO/Nga e hëna do hyjë në fuqi udhëzimi për çertifikatën e vaksinimit

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka kërkuar nga të gjithë arsimtarët dhe studentët që të vaksinohen, pasi nga e hëna do bëhet e detyrueshme...