E premte, 30 Tetor, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

KARANTINA

Pse qeveritë nuk po përballen siç duhet me COVID-19

Terapitë dhe vaksinat do të mbërrijnë, por pas disa muajsh. Deri atëherë, politikanët duhet të punojnë mbi elementet bazë. Vdekjet e regjistruara nga COVID-19 në...

Debati: Sa duhet të zgjasë karantina për të sëmurët me Covid-19?

Pas një vere relativisht të qetë, të paktën në Evropë, rastet e reja me koronavirus nisën të shtohen nga pak kudo. Për shembull në...

Greqia paralajmëron rikthimin e karantinës, kryeministri Mitsotakis i bën apel qytetarëve

Kryeministri i Greqisë, Kiriakos Mitsotakis, i ka bërë apel qytetarëve të zbatojnë masat anti-Covid. Ai u shpreh se duhet të zbatohen masat tani që...

Australia rikthen karantinën, dhjetra qytetarë marshojnë në protesta

Dhjetëra qytetarë australianë janë ngritur në protestë kundër masave të bllokimit, për shkak të pandemisë. Policia ka arrestuar dhjetra prej tyre. Në Melburn rreth 300...

Procedohet 22-vjeçarja e infektuar/ Shkon për të takuar prindërit, policia merr vendimin drastik

Policia ka nisur hetimet për një 22-vjeçare në Lushnje, e cila theu karantinën. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnje, proceduan...

Ronela flet për herë të parë për ndarjen nga Young Zerka

Ronela Hajati dhe Young Zerka dukeshin të dashuruar me njëri-tjetrin, madje shpreheshin se ishin shpirtra binjakë. Por duket se romancës i ka ardhur fundi. Teksa...

Hiqet karantina 2 javore për emigrantët që kthehen, ja kur hapen kufijtë ajrorë dhe detarë me BE

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka konfirmuar se kufijtë do të hapen nga data 1 qershor dhe do të hiqet karantina dy javore për...

“Më ofendoi, më tha se nuk ke memorje”, Marjana Kondi tregon zënkën me bashkëshortin

Periudha e karantinës, padiskutim që ka kaluar edhe me situata të tensionura. Aktorja e humorit Marjana Kondi, ka treguar një episod ku ka patur...

Greqia nesër do dalë nga karantina

Greqia nga nesër do të dalë nga karantina. Nesër rifillon pa kufizim lëvizja e lirë dhe rihapja e një tjetër fashe biznesesh. Mediat greke raportotojnë...

Sigurimet/ “Karantina” uli me 50 % numrin e kontratave në mars 2020

Tregu i sigurimeve u tkurr me 41.66 për qind në muajin mars 2020 në raport me të njëjtën periudhë të një viti më parë...

Të fundit

Me Co*id-19, presidenti i klubit të Serisë A shtrohet në spital

Koronavirusi vazhdon të përhapet me shpejtësi në futbollin italian. Së fundmi ka rezultuar pozitiv edhe presidenti i Torinos, Urbano Kairo. Ai është shtruar në spitalin “San...

Covid-19, Belgjika vendos kufizime të reja

Belgjika do të vendosë rregulla më të rrepta të izolimit nga e hëna (2 nëntor), duke mbyllur bizneset jo-thelbësore dhe duke kufizuar vizitat në...

Tërmeti në Izmir, 17 të vdekur dhe mbi 700 të plagosur

Të paktën 17 persona humbën jetën dhe mbi 700 të tjerë u plagosën si pasojë e tërmetit 6,6 ballë që ka goditur ujërat e...

Do bëhet kryeministri i Shqipërisë? Meta tregon ambicien e tij

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...

Meta: Jam lideri i Shqipërisë, Rama do ta çojë Shqipërinë në drejtim të paditur

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...