E mërkurë, 21 Tetor, 2020
8 C
Tirana

Etiketa

maskë

Policia me “dorë të hekurt”, 522 gjoba për mos vendosjen e maskës (VIDEO)

Policia e Shtetit vijon me gjobat ndaj të gjithë shkelësve. Në njoftimin zyrtar, policia njofton se gjatë kontrolleve kanë konstatuar se shumica e qytetarëve...

“Kam kaluar koronavirusin”, Alketa Vejsiu rrëfen përjetimet

Moderatorja Alketa Vejsiu ka zbuluar se e ka kaluar koronavirusin. Edhe ajo nuk i ka shpëtuar infektimit me COVID-19, por fatmirësisht simptomat duket se...

Të pabindur për maskat, ja sa gjoba vendosi policia gjatë 24 orëve të fundit

Pavarësisht rrezikut që përballen çdo ditë, ka ende nga ata qytetarë të cilët nuk binden. Maskën e mbajnë për të mos marrë gjobë, e...

“S’është lojë, as një grip i zakonshëm”, Rama: Rimbyllja do të ishte problem

“Për të shmangur mbylljen e dytë, duhet të resopektoni rregullat!". Ishte kjo thirrja e përsëritur nga ana e kryeministrit Rama, sa i takon situatës...

Meta kundër Kryemadhit: Jam kundër atyre që thonë se maska të mos mbahet

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i bëri thirrje qeverisë që të reflektojë dhe kërkoi nga Kuvendi që të ndryshojë aktin noormativ për vënien e...

Gazetari: Më kërcënoi një polic, që vetë e mbante maskën në mjekër

Nga dita e enjte (15 tetor), ka nisur zbatimi i urdhrit për mbajtjen e maskës me detyrim edhe në rrugë, ndërsa për ata që...

Evropa vendos kufizime të reja kundër COVID-19, Australia lehtëson masat

Zyrtarët në Australi kanë njoftuar se do të lehtësojnë masat kundër koronavirusit, pas rënies së rasteve të reja me COVID-19, sëmundjen që e shkakton...

Foto/ Foshnja e porsalindur i heq maskën mjekut

Një foto ku një fëmijë i porsalindur përpiqet t’i heqë maskën mjekut që e mban në krahë, është bërë mjaft virale në internet. Momenti është...

Gjobat për maskat, Vasili: Policia në duart e qeverisë, po trembin njerëzit

Nënrkyetari i LSI, Petrit Vasili akuzoi qeverinë se po imponon shqiptarët, me vendimin për ta bërë mbajtjen e maskës të detyrueshme në çdo ambient. Përmes...

“Do ta kalb në dru atë që nuk vë maskën, kush të rreh të do” (FOTO-VIDEO)

Kryeministri Rama është përplasur mbrëmjen e djeshme në “Opinion” me gazetarët që ishin në studio, në një debat të nxehtë. Në këtë situatë ku gjakrat...

Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...