E shtunë, 6 Mars, 2021
12 C
Tirana

Britanikja tregon se si të evitoni avullin tek syzet kur vendosni maskë (Video)

Një grua nga Britania e Madhe, ka publikuar në internet një video ku tregon se si ta vendosin maskën personat që mbajnë syze, në mënyrë që të mos kenë problem me avullimin e xhamave.

Maria Louise Agbaegbu, 42 vjeçe, punon si kuzhiniere në Sheffield dhe përdor rregullisht syze me diptri, sepse vuan nga shkurtpamësia, shkruan Daily Mail.

Megjithatë, kur u përhap pandemia, nëna e tre fëmijëve u përball me një problem të madh. Xhamat e syzeve i avulloheshin sa herë që e vendoste maskën.

Për këtë arsye, ajo vendosi që të ndante me të tjerët një video në TikTok, ku tregon hap pas hapi si ta përgatisni dhe si ta vendosni maskën në atë mënyrë që të mos e shkaktojë avullimin e syzeve.

E tëra që duhet të bëni është që të lidhni dy nyja dhe një palosje të shpejtë në mënyrë që maska të jetë më e shtrënguar në fytyrë, pa lënë zbrazëtira në faqe.

Ajo fillimisht e kishte mësuar këtë mënyrë të vendosjes së maskës nga një përdorues tjetër i rrjeteve sociale, dhe kishte vendosur që ta provonte edhe vetë, kur pa që ideja po funksiononte.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Revoltat e dhunshme në Mianmar/ OKB: Ndaloni vrasjen e protestuesve

I dërguari i Kombeve të Bashkuara për Mianmar i ka bërë thirrje këshillit të sigurimit të KB të marrë masa kundër protestave të dhunshme,...

SHBA-ja lëshon alarm për sulm të ri kibernetik

Qeveria amerikane është duke bërë paralajmërime për sulme të mëdha kibernetike, të cilat mund të kenë shënjestruar serverët e kompanisë Microsoft, dhe të cilat...

Lum partitë për këtë popull që kanë

Nga: Mentor Kikia Ne nuk jemi vetëm në krizë pandemie, krizë ekonomike apo sociale. Ne jemi edhe në një krizë të thellë mendore si shoqëri...

Koronavirusi në vend/ 777 raste të reja dhe 21 viktima

Kurba e koronavirusit në Shqipëri mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 777 raste të reja. Ndërkohë, 21 persona nuk kanë...

Milani kthen Ibrën në kombëtare, 39-vjeçari debuton në ndeshjen me Kosovën

Viti fantastik te Milani dhe fakti që është lideri i ecurisë së pabesueshme të kuqezinjve, ka bërë që Zlatan Ibrahimoviç të kthehet në Kombëtaren...