E premte, 14 Maj, 2021
17 C
Tirana

Etiketa

Britani e Madhe

Britani: Mpiksjet e gjakut të lidhura me AstraZeneca, më të zakonshme te gratë

Rregullatori i mjekësisë në Britaninë e Madhe tha se kishte disa prova se mpiksjet e pazakonta të gjakut të lidhura me vaksinën COVID-19 të...

Video/ Tensione në det mes Britanisë dhe Francës, përplasen anijet e dy vendeve

Pas Brexit, janë rritur tensionet në det mes Britanisë së Madhe dhe Francës për të drejtën e peshkimit, pasi një peshkarexhë franceze ka përplasur...

Brexit mund të sjellë shkëputjen e Skocisë dhe shpërbërjen e Britanisë së Madhe

Nga Jörg Schindler “Der Spiegel”   Të enjten e 6 majit, 5.5 milion skocezë do të zgjedhin një parlament të ri rajonal. Dhe vështirë se ka...

Britania e Madhe ofron 5 mijë paund nëse pranon të riinfektohesh me Covid-19

Njerëzit e rinj që janë rikuperuar nga Covid-19 do të infektohen qëllimisht si pjesë e një studimi shkencor dhe për këtë do të paguhen...

Mashtronin për vizë pune në Britani/ Arrestohet 39-vjeçarja, 2 në kërkim

Një person është arrestuar dhe dy të tjerë janë shpallur në kërkim, pasi mashtronin njerëz duke u marrë shuma të mëdha lekësh dhe premtuar...

Britania e Madhe infekton vullnetarë me koronavirus

Për ta kuptuar më mirë koronavirusin, Britania e Madhe do të infektojë qëllimisht me patogjenin njerëz pjesëmarrës në test. Kërkohen deri në 90 vullnetarë...

Fermë kanabisi me vlerë 1 mln paund, arrestohet 40-vjeçari shqiptar në Britani

Një 40-vjeçar shqiptar, është arrestuar ditën e sotme nga policia britanike pasi është kapur me një fermë kanabisi, vlera e së cilës shkonte mbi...

”Shumica janë shqiptarë”/ Policia britanike jep alarmin për shtëpitë e barit

Policia e Sheffield-it në Britaninë e Madhe ka shprehur shqetësimin në lidhje me përfshirjen e shqiptarëve në kultivimin e kanabisit në vend. Reagimi i policisë,...

Pagoi mijëra paund për në Britani, policia kap shqiptarin në shtëpinë e barit

Një shqiptar është burgosur në Britaninë e Madhe pasi u kap në një shtëpi me 147 bimë kanabis, e cila kapte vlerën 80,000 paund. Shkumbin...

Komuniteti mysliman në Britaninë e Madhe do të udhëhiqet nga një grua

Komuniteti mysliman në Britaninë e Madhe do të udhëhiqet për herë të parë nga një grua. Këshilli Mysliman i Britanisë së Madhe e ka...

Të fundit

“Stop” zgjidh problemin e shkollimit të fëmijës me autizëm

Emisioni “Stop” trajtoi këtë të premte rastin e një fëmije me probleme autizmi. Mamaja e tij tha se ndjehet e diskriminuar në një kohë...

Imami ironizon Bashën: Është djalë i mirë, por nuk fiton dot

Ish-ministri i Mbrojtjes, Arben Imami i cili ka kërkuar dorëheqjen e kryetarit të partisë Demokratike, Lulzim Basha pas humbjes së zgjedhjeve, nuk e ka...

Paguante taksë për tokë arë për pallatin e ndërtuar në 2006, zgjidhet problemi

Fiks Fare zgjidhi problemin disa mujor të një qytetari të Tiranës, i cili endej në zyrat shtetërore pa marrë zgjidhje. Fatmir Cali tha për...

PD/ Tomorr Alizoti: “KAS të mos mohojë të drejtën për transparencë”

“Zgjedhjet e 25 Prillit nuk duhet dhe nuk do të njihen”. Kështu tha sot në një deklaratë për mediat, drejtuesi politik i PD-së për...

Blinin kokainë dhe e shisnin/ Edhe dy bashkëpunëtorë me efektivin e RENEA-s

Një 28-vjeçar, i identifkuar si Xhulio Liçi, pjesëtar i Forcave Renea, u vu në pranga ditën e sotme në kryeqytet, pasi u kap me...