E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

‘Shpërndaj drogë se paguhem mirë’/ Dënohet me 10 vite burg shqiptari në Britani

Një 29-vjeçar shqiptar është dënuar me 10 vite burg nga një Gjykatë në Britaninë e madhe, pasi në shtëpinë e tij, u gjetën 5 kilogram kokainë, me vlerë 1.1 milion paund dhe një armë me 20 fishekë. Madje, një pjesë të kokainës, ai e kishte fshehhur në krevatin e fëmijës së tij.

Muhamet Qosja, u arrestua në tetor të vitit 2019, nga Oficerët nga Partneriteti i Krimit të Organizuar, dhe Shërbimi i Policisë Metropolitane, teksa ndiqnin makinën e tij, shkruan Nationcal Crime Agency.

Qosja u tha oficerëve se ai kishte jetuar në Britaninë  e Madhe në mënyrë të paligjshme që kur mbërriti nga Shqipëria në vitin 2014, dhe ai kërkoi në mënyrë aktive punë si një shpërndarës droge, pasi e dinte se ‘paguhej mirë’.

Gjatë seancës së tij gjyqësore, kryeinspektori Toni O’Sullivan tha: Qosja kishte hyrë ilegalisht në Mbretërinë e Bashkuar dhe se po shpërndante në mënyrë aktive drogë të klasit A në emër të një grupi të krimit të organizuar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...