E mërkurë, 2 Dhjetor, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

burg

Rasti Beketi/ PD thirrje prokurorisë: Rama duhet të përfundojë në burg

Ditën e djeshme, media austriakë“Der Standard” bëri më dije se astetet e shtetit shqiptar nëpër botë kanë nisur të sekuestrohen për shkak se qeveria...

Vrau shokun për 45 mijë euro, 30 vite burg për autorin

Islam Mylkaj është dënuar me 30 vite burg, për vrasjen e shokut të tij. Mylkaj vrau Haki Baçinozin më 16 mars 2019, tek Kodrat...

Hagë: Brenda burgut ku po mbahen të izoluar ish-krerët e UÇK

Shtatë ish-udhëheqës politikë e ushtarakë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) po mbahen në paraburgim në Hagë. Ata akuzohen për një sërë veprash, nga...

Maliqi sulmon Ramën: Kërkon mandat të 3-të që t’i shpëtojë burgut

Deputeti, Lefter Maliqi thotë se kryeministri Edi Rama kërkon mandat të tretë për t'i shpëtuar burgut. Maliqi akuzon kryeministrin se ka kapur ‘drejtësinë e Re’,...

“Në burg i kërkova divorcin”, Eli Fara rrëfen ndarjen me ish-bashkëshortin

Këngëtarja Eli Fara ka qenë e ftuara e radhës e rubrikës “Tani mund të këndosh” në “E diela shqiptare”, ku rrëfeu detaje pikante në...

Zëdhënësi i Metës: Horrat e mafies së inceneratorëve si shpëton asgjë nga burgu

Tedi Blushi, zëdhënësi i Presidenti të Republikës, ka publikuar detaje për shtantazhin që një gazetar ka bërë ndaj një deputeti të Partisë Socialiste. I njëjti...

Akuzohen për shpërdorim detyre, lirohen nga burgu 2 inxhinierë të ARRSH (Emrat)

Gjykata e Durrësit ka dhënë ndryshuar masat e sigurisë për tre zyrtarët e ARRSH, të cilët u arrestuandy ditë më parë. Ndaj inxhinierëve, Lekë Tushaj...

Ndërhynte në mënyrë të paligjshme në të dhënat kompjuterike, burg për iranianin

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg shtetasin iranian Bijon Poolandrag. Ai u arrestua dy ditë më parë në kryeqytet. Poolandrag akuzohet për “përgjim i paligjshem...

‘Kam kultivuar bimë medicinale’: Gjykata lë në burg Rrok Pepajn, babain e autorit të vrasjes së dy të rinjve

Gjykata e Shkodrës ka lënë në burg Rrok Pepajn, babain e Danjel Pepajt, i cili është autori i vrasjes së Vilson Çutaj dhe Klement...

Greva e urisë në burg i përkeqëson shëndetin, Klement Balili shtrohet në spital

Klement Balili është dërguar në spitalin e burgut në Tiranë për mjekim më të specializuar. Mësohet se Balili, fillimisht ka kryer një ekzaminim neurologjik në...

Të fundit

Nikollë Lesi: Rama ka blerë gazetarët VIP me thasë me euro, Gjekmarkaj shembull

Gazetari Nikoll Lesi, ka dalë në mbrojtje të kolegut të tij Agron Gjekmarkaj, për të cilin ka folur me superlativa. Në një shkrim në gazetën...

Video/ Njëri asiston dhe tjetri shënon, shqiptarët shkëlqejnë në Norvegji

Futbollisti shqiptar, Veton Berisha, vazhdon të shkëlqejë në Norvegji me skuadrën e Viking. Kosovari ka gjetur përsëri rrugën e rrjetës ditën e sotme, teksa ka...

Dialogu Kosovë-Serbi, Lajçak: Kemi një rrugë të gjatë dhe me kthesa përpara

I dërguari special për dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës, Miroslav Lajcak ka folur në lidhje me ecurinë e tij. Sipas mediave, në një konferencë kushtuar 25...

Qeveria afgane dhe talibanët, marrëveshje historike në bisedimet për paqe

Zyrtarët e Qeverisë afgane dhe përfaqësuesit e talibanëve kanë thënë se janë pajtuar në parim për një marrëveshje të zhvillimit të bisedimeve për paqe. Kjo...

Jo më 14 ditë, CDC shkurton periudhën e karantinës pas infektimit me Covid-19

Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve do të shkurtojnë kohëzgjatjen e rekomanduar të karantinës pas ekspozimit ndaj një personi pozitiv për COVID-19. Sipas një...