E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

BKH mbyll procesin e testimit fizik, ja kandidatët që u kualifikuan

Byroja Kombëtare e Hetimit (BKH), ka mbyllur ditën e sotme, procesin e Testimit për Aftësitë Fizike, për kandidatët “Hetues”, që do të pranohen në këtë institucion.

Nga 325 kandidatë pjesmarrës, u kualifikuan 210 kandidatë dhe 115 kandidatë nuk kaluan në fazën tjetër. Testimi i aftësive fizike u zhvillua nën vëzhgimin dhe monitorimin e Komisionit Ndërkombëtar të Ekspertëve, të caktuar nga SHBA dhe BE.

Kandidatët që kaluan testin e parë do i nënshtrohen më 15 qershor testit të një eseje me shkrim, tema e të cilës do të përcaktohet ditën e provimit.

Njoftimi i BKH

Komisioni i Përzgjedhjes në datë 10.06.2021, mbylli procesin e Testimit për Aftësitë Fizike, për kandidatët “Hetues” në Byronë Kombëtare të Hetimit. Nga 325 kandidatë pjesmarrës, u kualifikuan 210 kandidatë dhe 115 kandidatë nuk kaluan në fazën tjetër.

Për të parë listën me kandidatët e kualifikuar, shikoni listën e kandidatëve që gjendet në LINK 1, bashkëlidhur.

Për të parë listën me kandidatët që nuk kaluan në fazën tjetër, shikoni listën e kandidatëve që gjendet në LINK 2, bashkëlidhur.

Kandidatët e kualifikuar, në datën 15.06.2021, do t`i nënshtrohen Testit të Esesë me shkrim.

Testi i Esesë me shkrim do të zhvillohet në Pallatin e Kongreseve, udhëzimet mbi zhvillimin e testit gjenden në LINK 3, bashkëlidhur.

Testimi i Aftësive Fizike u zhvillua nën vëzhgimin dhe monitorimin e Komisionit Ndërkombëtar të Ekspertëve, të caktuar nga misionet e Qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Europian në Shqipëri.

Falenderojmë gjithë aplikantët që shprehën vullnetin për të marrë pjesë në këtë konkurrim.

Emrat e të kualifikuarve

LYLA DANIEL

BONJAKU SUELA

VUCAJ BLEARD

SHEHU BJORDI

PESHKU JULINDA

THOMA ORGERT

HASA ERMAL

KOLA RAJMONDA

NASI SOKOL

ZHUPA ILIR

NEBIAJ ERJON

VOCI GJON

ALUSHI OLDRIN

OSMANI ARJAN

DIBRA LUAN

DASHI KRISTAQ

GRAMO TOMI

TUZI ARENS

CUKU MENTOR

LARA ALEKSANDER

PUMO ARTJON

BREGU ZHULJETA

KOSTA DENISA

DINGO JULIAN

FAGU MERLIN

BUSHATI MARIN

PLAKA ROLAND

KOLAGJI EDILION

LLAKA FOTI

HYSA GERALDO

DANI ENDRI

CERRI BESART

JAKU KLODJAN

LLAHA ADRIATIK

ASLLANAJ IRISI

TARAJ GERALDO

CALA LYSJENA

CEKREZI ASLLAN

ARAPI FLORIAN

CENAJ EDUARD

DEDJA SOKOL

MALIA KLODJANA

QYSHKA ENDRIT

MARKU FATION

ZEQIRAJ ALTIN

OSMANI ANDI

TRESKA ARDI

CAUSHI AGRON

PANA NAZMI

MYRTO RUDINA

JUKNI GENTIAN

GASHI KLODIAN

METALIAJ ARJETA

CANAJ ALDI

POLENA MIKEL

MECI ENDRI

HOXHA ESMIR

DEMIRI ARJON

ALLKANJARI AURORA

BEJKAJ MAKSIM

ABAZI JONIAN

MARKU ARTIL

GORRICA LEDION

ALIKO ALBION

LIKAJ BESMIR

BACI JONEL

KORBI VALENTINA

MUJA SAMI

KOCO ANJEZA

GECA ESMERALDA

BILBILAJ ERA

HASA ROLAND

DALIU SERVET

MARJAN TOMA

CALI DRITAN

SUKAJ DRITAN

CEKA FLORIAN

GJONAJ SAIMIR

SEMANI ERION

XHOXHA BLEDAR

PROGNI GEGE

DERVISHI ARMAND

TARTALE GERTI

ZYBA ALDI

ZYLE ALTIN

DENIS KORPA

ILAMAJ DASHAMIR

TOSKU MATILDA

BALLIU ERALD

LOLO ENO

FEGA DONALD

KRASNIQI DERANDI

SHEHAJ FLORJAN

BASHA ALBI

XHAJA MARIO

KETA JONI

QARRI HATIOLA

LESAJ BESMIR

JATA RAJANA

PASHAJ MAURICIO

KALAJA ALBAN

KOKA ENEA

CERRI ELTON

SHEHU FLORIGEN

KRUJA STELA

BURNAZI ANJEZA

SKENDERI ERGYST

SHIMI DORJAN

DINE FRADIOL

IMERAJ PARIKEN

CAMI NDERIM

ABAZI ANDUEN

KRECI RENALDO

PRIFTI LLAMBROS

MJESHTRI ERJON

BACI ROZANA

XHELILAJ ERNIS

MUSABELLI FLORENC

FERO ERISA

KORRESHI ALTIN

MAMADHAJ SILVI

KUSI SKERDILAJD

SULO BILBIL

MATAJ BUJAR

SKENDULI GENTI

MYRTJA OMAR

KOTI ETJON

MITRUSHI SOKOL

SMAKAJ SINDERBEG

KOLLESHI ARNOLD

JAHI SEID

RAMADANI ARVEN

SHULI ERGYS

NELI ARDIT

CARDAKU BESMIR

BIMBLI BLENDI

KRAJA SIDRIT

SHPARTHI MARKELIAN

HABILAJ GERALDO

XHAXHIU GENTIAN

ISLAMAJ EMILJANO

KOLLACEJ ALBANO

GJYLI GERTI

MUSTA VILMA

HAJVAZI KLODIAN

SKENDERI EVIOL

NESIMI ENDRIT

BOJA ANDI

QORRI LEONART

DAHRI ASTRIT

GJOKA ONIS

RRINGAJ ESMIR

MECI LUZVAN

ENJO ARIFLLI

BABAMETO ERION

NOVAKU DIONIS

LUMANI BESMIR

MARKO JULJAN

GEGA ARDIT

RADOJA NIKOLIN

SEFERI ISLINDA

BLETA ROVEN

ZELA FATION

RAMADANI AHMELD

GJONI ARMANDO

BEKTASHI DORIS

GOGOLLARI BELE

TOMINI FRANKO

LIKA RIDJOLA

MERTIRI SILVA

GRIPSHI ERSIAN

BILALI ARMAND

CEKA VOJSAVA

HIDA HERALD

BIZHAKU VISHO

TOPI SUELA

SHANDRO VASIL

GOXHAJ FATJON

BIBA NERTILA

XHAFA ARDIT

TOKA RETIN

KARAFILAJ MARJUS

MAKSUTI ERALD

SULOZEQI ELVISI

LIKAJ MARLIND

KULLA ALIRIZA

AMEDA DENIS

BORISHI JETON

GUMA REDON

SAVA MARJO

SHEHU ERGYS

PAPA ANDRI

JENICERI AUREL

NANDO PANDUSH

ZHOLI KLAUDI

SEFAJ EDISON

SADEDINI PETRIT

GJECAJ PETRIT

SHKAMBAJ SAIMIR

XHINDI DANIELA

BASHO ENEA

KUCI ARDITA

CIPI DORINA

DARDHA MEHMET

HAXHIAJ REXHINA

SHARRA GENRI

SOKO ALRIS

PAPULI JOLA

TAHIRAJ ELSI

HOXHA HENRIK

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...