E premte, 30 Tetor, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

fitues

Përçahet koalicioni fitues në Malin e Zi, mospajtime për kryeministrin

Udhëheqësit e Frontit Demokratik pretendojnë se mbajtësi i listës “Për Ardhmërinë e Malit të Zi”, Zdravko Krivokapiq, nuk e ka më mbështetjen unike të...

Shpallet fituesi i “Këpucës së Artë”

Ciro Immobile është zyrtarisht fituesi i “Këpucës së Artë” të Europës për sezonin 2019-2020. Sulmuesi italian i Lazios kishte vetëm një kundërshtar që mund t’ia...

MotoGP/ Zbuloni kush u shpall fitues

Fabio Quartararo ka fituar edhe garën e dytë të Botërorit të MotoGP, duke grumbulluar 50 pikë të plota dhe duke kryesuar i vetëm renditjen...

Dalin përgjigjet e Lotarisë Amerikane! Ja si të shikoni nëse jeni fitues

Kanë dalë sot në orën 18:00 përgjigjet e Lotarisë Amerikane 2020. Për të parë nëse jeni fitues mund të klikoni në linkun më poshtë dhe...

Shpallet fituesi i “Eurovision 2020”, ja në cilin vend u rendit Shqipëria

Për shkak të koronavirusit, festivali ndërkombëtar “Eurovision” u zhvillua në kushte krejt të pazakonta. Festivali u publikua në platformën YouTube, ndërsa fitues u shpall grupi...

Mbyllet votimi për kreun e PS në Lezhë, ja kush fiton

Është mbyllur votimi për kreun e PS-së në Lezhë. Pas numërimit të votave, fitues ka dalë kryetari aktual Eduard Ndreca, njëherazi kryetar i qarkut. Ndreca kishte...

Shpallet fituesi i “Dance With Me”, ja çifti që rrëmbeu kupën

Mbrëmjen e kaluar është shpallur fituesi i “Dance With Me Albania”. Çifti, Era Rusi dhe Florian Agalliu arriti të rrëmbejë pikët e jurisë duke u...

Zgjedhjet në Kanada, shpallet fituesi

Partia e Kryeministrit kanadez Justin Trudeau doli fituese e zgjedhjeve të së hënën, por mazhoranca e tij u reduktua me 21 vende krahasuar me...

Fituesi i “Nobel”, adhurues i Millosheviçit/ Sot protestohet kundër Peter Handke

Dhënia e çmimit Nobel për Letërsi autorit austriak Peter Handke ka shkaktuar irritim tek shumë njerëz. Handke njihet gjerësisht si një mbështetës i gjenocidit...

Ulet niveli i pikëve për të qenë fitues në shkollën e policisë, ish-drejtuesi: Të vendoset mesatarja

Më datën 4 shtator në Pallatin e Kongreseve iu nënshtruan testimit me shkrim për t’u bërë punonjës të patrullës së përgjithshme të policisë rreth...

Të fundit

Do bëhet kryeministri i Shqipërisë? Meta tregon ambicien e tij

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...

Meta: Jam lideri i Shqipërisë, Rama do ta çojë Shqipërinë në drejtim të paditur

Nga reagimet e tij të ashpra ndaj kryeministrit Edi Rama, të shumtë janë ata që mendojnë se Presidenti i Republikës, Ilir Meta po zë...

Nuk përmbahet Meta: Kam aq fuqi, sa Rama mos të ketë vrimë ku të futet

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka shpërthyer si kurrë më parë në sulme dhe fyerje ndaj kryeministrit Edi Rama. Ai e ka kërcënuar duke thënë...

Shpërblimi i fundvitit? Beqaj tallet me pensionistët

Edhe pse akuzohet për disa afera me tendera në shëndetësi, Ilir Beqaj prej kohësh me deklaratat e tij, është tallur me shqiptarët. Pak kohë më...

Meta shpërthen ndaj Ramës: Mos guxo të provokosh trazira në vend

Presidenti i Republikës, Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama prej kohësh kanë një përplasje politike ndërmjet tyre, ku e fundit ishte ajo për Kodin...