E premte, 26 Shkurt, 2021
15 C
Tirana

Shpallet fituesi i “Këpucës së Artë”

Ciro Immobile është zyrtarisht fituesi i “Këpucës së Artë” të Europës për sezonin 2019-2020.

Sulmuesi italian i Lazios kishte vetëm një kundërshtar që mund t’ia rrëmbente këtë çmim: Cristiano Ronaldon. Por, portugezi i Juves, të cilit gjithsesi i duhej që të shënonte 4 gola për ta barazuar Immobilen, nuk u grumbullua për ndeshjen e fundit të kampionatit nga trajneri Maurizio Sarri.

Me 35 gola të realizuar deri tani, Ciro kryeson renditjen e golashënuesve, duke lënë pas Robert Lewandowskin e Bayern Munchen (34 gola).

“Këpuca e Artë” nuk fitohej nga një lojtar i Serisë A nga sezoni 2006-2007. I fundit fitues ishte Francesco Totti, shkruan “A2”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

A është Donald Trump një fashist?

Nga: John Broich“The Converstion” Që para se Donald Trump të zgjidhej president, historianët kanë debatuar nëse ai është apo jo një fashist. Si mësues i...

Zgjedhjet/ Boiken Abazi i Vetëvendosjes mbledh firmat si kandidat e pavarur

Drejtuesi i Levizjes Vetëvendosje me qendër në Tiranë, Boiken Abaazi ka mbledhur firmat e nevojshme që i duhen një kandidati të pavarur për të...

Ndryshimi nuk do të vijë asnjëherë prej “ushtarëve” të partive

Nga: Astrit Patozi Ndryshimi në Shqipëri nuk mund të vijë vetëm prej militantëve politikë, sado të përkushtuar dhe të angazhuar që të jenë. Në radhë të...

Komisioni Rregullator miraton fletën e votimit për zgjedhjet e 25 prillit

Komisioni Rregullator pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ka miratuar sot fletën e votimit të propozuar nga Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve. Zgjedhësi do të votojë me...

Ku të gjejmë një popull që do të zezën e vet?

Qysh mbrëmë e tash e mbrapa, nuk ka mbet gja tjetër, veç të gjejmë atë popull që do të zezën e vet!,- do të...