E diel, 17 Janar, 2021
1 C
Tirana

MotoGP/ Zbuloni kush u shpall fitues

Fabio Quartararo ka fituar edhe garën e dytë të Botërorit të MotoGP, duke grumbulluar 50 pikë të plota dhe duke kryesuar i vetëm renditjen e pilotëve.

Francezi i Yamaha Petronas kryesoi garën e zhvilluar sërish në cirkuitin e Jerez nga fillimi në fund, duke lënë pas Maverick Vinales me Yamaha-n zyrtare.

Garë shumë pozitive edhe për Valentino Rossin, i cili e përfundoi atë në vendin e tretë, duke u kthyer në podium pas më shumë se një viti, shkruan “A2”.

Rikujtojmë se hera e fundit që veterani italian ngjitej në podium ishte në vitin 2019, në Çmimin e Madh të Amerikës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vaksinat/ Rama i përgjigjet ambasadës franceze: Nuk kam sulmuar asnjë aleat

Kryeministri Rama ka reaguar pas deklaratës së Ambasadës Franceze në Tiranë, e cila reagoi mbi kritikat e tij për vaksinat anti-covid. Teksa i kthen përgjigje...

Shqetësime për protesta të armatosura në prag të inaugurimit të Bidenit

Byroja Federale e Hetimeve po lëshon paralajmërime të reja sigurie në prag të inaugurimit të Presidentit të zgjedhur Joe Biden, duke theksuar mundësinë për...

Izrael: Morën vaksinën Pfizer, 13 persona pësojnë paralizë në fytyrë

13 persona në Izrael kanë përjetuar paralizë të lehtë të fytyrës si efekt anësor pas marrjes së vaksinës kundër Covid-19. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë...

Urrejtja në twitter: A ndihmon bllokimi i llogarive?

Twitter mbylli llogarinë e presidentit të SHBA Donald Trump në këtë platformë. A ndihmon kjo për të luftuar urrejtjen dhe nxitjen e urrejtjes në...

Afganistan, qëllohen për vdekje dy gjyqtare

Dy gjyqtare të Gjykatës së Lartë janë qëlluar për vdekje në Kabul mëngjesin e kësaj të diele. Gjyqtaret ishin vendosur në shënjestër të njerëzve...