E enjte, 22 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

MotoGP

Vale Rossi do të tërhiqet në fund të sezonit nga MotoGP

Valentino Rossi, piloti veteran është gati për tërheqjen nga MotoGP. Një lajm i papritur duke qenë se deklaratat e fundit të italianit mbi të...

MotoGP/ Oliveira shkruan historinë

Mungesa e Marc Marquez ka bërë që Botërori i MotoGP të mos ketë një dominues këtë vit. Në fundjavën e surprizave, Miguel Oliveira fitoi garën...

MotoGP/ Ja kush e fitoi çmimin e madh

Çmimi i madh i Austrisë në MotoGP u fitua nga italiani Dovizioso, por do të mbahet mend gjatë për një nga aksidentet më spektakolare...

Mungon Marquez, në MotoGP triumfon i “panjohuri” Binder

Në mungesë të “gjigantit” Marc Marquez, ende i dëmtuar nga një aksident i rëndë, pilotë të tjerë mundohen të shijojnë triumfin në MotoGp. Në Republikën...

MotoGP/ Zbuloni kush u shpall fitues

Fabio Quartararo ka fituar edhe garën e dytë të Botërorit të MotoGP, duke grumbulluar 50 pikë të plota dhe duke kryesuar i vetëm renditjen...

“Prekja e mallkuar” e maces rrëzon pilotin MotoGP, video bëhet virale

Një mace pranë ekranit të televizorit ka prekur me këmbë një piloti të MotoGP-së dhe brenda pak sekonda ai është rrëzuar në pistën e...

Moto GP merr vendimin ekstrem për herë të parë në histori

Nuk kishte ndodhur kurrë më parë në historinë e Moto GP. Kjo është hera e parë që një garë anulohet dhe do të jetë...

MotoGP/Marquez “mbret” në Gjermani, Rossi e mbyll i dyti

Çmimi i Madh i Gjermanisë në Moto GP i takon Marc Marquez. Në pistën e Sachsenring spanjolli vendos diktatin dhe bën një hap të...

Lorenzo kampion, por vëmendjen e merr aksidenti i frikshëm (Video)

Piloti Jorge Lorenzo, ka triumfuar në çmimin e madh të Katalonjës duke siguruar suksesin e dytë radhazi në këtë Botëror të Moto GP. Por...

Italianët i bëjnë varrin pilotit kampion bote në MotoGP

Marc Marquez është njeriu më i urryer nga tifozët e MotoGP në Itali dhe kjo ka shumë arsye. Ishte e qartë që pilotit kampion...

Të fundit

Talebanizmi kërkon një përgjigje shtetërore

Nga: Mero Baze Ambasadori i Kosovës në Francë, Qëndrim Gashi po përballet me një fushatë lincuese nga përfaqësues zyrtarë të klerit myslyman në Kosovë dhe...

“Një projekt i shumë ëndërruar”, Rama publikon pamjet nga aeroporti i Kukësit

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale, pamjet nga aeroporti i Kukësit. Ai e ka nisur ditën me publikimin e pamjeve nga...

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, mjeti del nga rruga

Një aksident me pasojë plagosjen e një gruaje ka ndodhur herët në mëngjes, në autostradën Tiranë-Durrës. Një makinë tip ‘Golf’ ka humbur kontrollin, dhe...

Nuk i braktis kurrë fati, njihuni me të përkëdhelurit e horoskopit për sot

Dashi Nëse keni vuajtur nga një sëmundje, thjesht të qenët pozitivë dhe të lumtur do të jetë mënyra më e mirë për të gjitha problemet...

Tërmeti i fuqishëm ‘shkund’ Greqinë, sa ishte magnituda

Greqia është tronditur nga një tërmet i fuqishëm. Tërmeti me magnitudë 5.2 i shkallës Rihter ka goditur Greqinë mbrëmjen e djeshme, në orën 23:00....