E martë, 20 Tetor, 2020
9 C
Tirana

AUTHOR NAME

root

69599 POSTS
0 COMMENTS

Xho Bajden: Aksidenti tragjik që vrau gruan dhe vajzën e tij

Për Xho Bajden ishte një dashuri me shikim të parë. Studenti i Universitetit të Delauerit, po kalonte pushimet verore në Bahamas. Ai hyri në...

Reforma në Drejtësi/ Soreca takon kryetaren e KED, Vitore Tusha

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca, zhvilloi sot një takim me kryetaren në detyrë të KED dhe Gjykatës Kushtetuese, Vitore Tusha. Soreca u shpreh...

Personi i parë i shëruar nga HIV humb jetën nga një tjetër sëmundje

Personi i parë i kuruar nga virusi HIV, Timothy Ray Brown, ka humbur jetën nga kanceri. 54-vjeçari u shërua më shumë se një dekadë më...

Vaksinimi kundër gripit, Manastirliu: Kemi siguruar 368 mijë doza

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ishte në Poliklinikën Qendrore në Tiranë, ku ka nisur sot programi i vaksinimit kundër gripit. Manastirliu deklaroi...

OFL u dërgon formularin tre të dënuarve për qëllime terroriste

Operacioni Forca e Ligjit i ka dërguar sot formularin për deklarimin e pasurisë tre të dënuarve, të akuzuar për vepra penale me qëllime terroriste. OFL...

Pse Armenia dhe Azerbajxhani po luftojnë ndaj njëra-tjetrës

Nga James Palmer “Foreign Policy” Ditët e fundit janë intensifikuar luftimet përgjatë kufirit efektiv Armeni-Azerbajxhan përreth territorit të diskutueshëm të Nagorno-Karabakut, duke sjellë me dhjetëra...

“Këtë javë vendoset për Reformën Zgjedhore”, Patozi zbulon cili është “problemi” i Ramës

Drejtuesi i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, ka folur në lidhje me qëndrimin e partisë së tij në raport me partitë kryesore në vend. I ftuar...

Murrizi: Pranojmë edhe draftin e Bashkimit Sovjetik nëse kërkon lista të hapura

Kreu i grupit Parlamentar Demokrat, Myslim Murrizi, është shprehur se do të mirëpresë çdo propozim për sa kohë ajo kërkon hapjen e listave. Në një...

Lleshaj: Nga nesër mund të aplikoni për pasaportë pa formular policie

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, bën me dije se nga duke filluar nga dita e nesërme, aplikimi për pasaportë mund të bëhet me procedurë...

Bjellorusi: Gratë kundër Lukashenkos

Gratë i japin forcë lëvizjes opozitare në Bjellorusi: ato sfidojnë pushtetin shtetëror dhe dhunën policore. Çdo javë gratë dalin në rrugë kundër diktaturës së...

Të fundit

“Më qëlluan me pistoletë”, zbardhet telefonata që alarmoi Policinë e Vlorës

Një 27-vjeçar ka denoncuar në Komisariatin e Policisë së Vlorës, së një person ka dashur ta vrasë. Shënjestra ka qënë shtetasi me inicialet M.F....

Nga nesër kufizohet hyrja në Tiranë nga Dogana, ja rrugët alternative 

Drejtori i Policisë së Tiranës, Rebani Jaupaj, njoftoi se nga nesër do të kufizohet trafiku në zonën e Unazës së Madhe tek ish sheshi...

Ish-drejtoresha e Tatimeve tregon kujt i përket rafineria e Ballshit

Ish-drejtoresha e Tatimeve, Briseida Shehaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë në lidhje me çështjen e rafinerisë së Ballshit. E ftuar në Syri.net, Shehaj...

Sërish izolim?/ Rreth 19 mijë mësues janë trajnuar për mësimin online

Për ti paraprirë çdo situate lidhur me pandeminë, janë marrë masat edhe për trajnimin e mësueve për mësimin online. Shumë mësues kanë rezultuar të...

Familja i jep fund kërkimit për biznesmenin Remzi Hoxha

Familja e Remzi Hoxhës ka bërë të ditur se do t’i jap fund kërkimit të eshtrave të tij. Me rastin e 25-vjetorit të rrëmbimit...