E diel, 29 Mars, 2020
8 C
Tirana

AUTHOR NAME

root

57176 POSTS
0 COMMENTS

Vasili: Edi Rama po i ngul thikën pas shpine Kosovës

Pas deklaratës së Ramës në Bruksel për minishengenin ka reaguar zëvendëskryetari i LSI-së Petrit Vasili. Ai ka vënë në dukje deklaratat kundërthënëse të tij...

Mike Pompeo mesazh Kosovës për 12-vjetorin e Pavarësisë

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo ka përgëzuar Kosovën në përvjetorin e 12-të të pavarësisë së saj, duke thënë se sovraniteti dhe pavarësia e...

Vodhi 20 milionë lek nga faturat/ Pranga ish-punonjëses së postës në Fier

Policia e Shtetit ka arrestuar një ish-punonjëse postare, e cila ishte në kërkim për veprën penale të vjedhjes dhe shpërdorimit të detyrës. Sipas njoftimit, blutë...

Pranga 5 personave në Tiranë, policia zbulon detajet

Policia e Shtetit njofton se brenda 24 orëve të fundit pesë persona janë vënë në pranga në kryeqytet. Nga punimet pa leje në shtëpi...

Tragjedi në Itali/ Familja shqiptare përfshihet në aksident, humb jetën foshnja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali. Sipas medieve italiane, një automjet ku udhëtonte një familje shqiptare është përfshirë në një aksident me...

Basha altruist, mesazh të rinjve në rrjetet sociale

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka filluar gjithnjë e më shumë të rrisë prezencën nëpër rrjetet sociale, me qëllim afrimin e të rinjve dhe...

Manastirliu zbulon ndryshimet që do pësojnë paketat e duhanit

Në seancën e sotme të Kuvendit janë diskutuar ndryshimet në ligjin për mbrojtjen ndaj duhanit. Gjatë fjalës së saj, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale,...

Ngjarje e rëndë në Itali, shqiptari masakrohet me thikë dhe braktiset në rrugë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali. Sipas medieve vendase një shtetas shqiptar ka humbur jetën si pasojë e goditjeve të shumta me...

Deklarata e plotë që shpalli Kosovën shtet të pavarur

Me rastin e 12 vjetorit ju sjellim deklaratën e plotë të Pavarësisë së Kosovës, e cila u lexua nga kryeministri i asaj kohe, Hashim...

Bleu byzylykët e floririt të grabitura në Elbasan, të riun e gjen belaja

Pas arrestimit të Astrit Thaçit si i dyshuari kryesor i grabitjes në Elbasan, policia ka vijuar më tej hetimet për personat të tjerë që...

Të fundit

COVID-19, i shndërron qelizat e pacientit në “fabrika të viruseve”

Sipas ekspertëve kur COVID-19 sulmon, ai e kthen qelizën e pacientit në një "fabrikë virusesh". Ai e nis me sipërfaqen e qelizës, ku virusi...

Sa do jetë vdekshmëria nga COVID-19 në Shqipëri? Përgjigjet mjeku Sulçebe

Mjeku Imunolog Genc Sulçebe pohon se vdekshmëria e COVID-19 në Shqipëri do të jetë pothuajse e njëjtë me atë të një gripi të zakonshëm. Sipas...

Nuk e kishim kuptuar deri më tani, por celulari ka një efekt shumë negativ

Celularët kanë një efekt tej mase negativ! Për shkak të përdorimit të celularit për orë të tëra, pothuajse gjysma e të rinjve të moshës 18-24...

Mbi 2 mijë viktima në Francë, Macron hedh idenë e një borxhi të përbashkët

Në Francë numri i viktimave nga koronavirusi i ka kaluar 2 mijë. Nga të dhënat e 24 orëve të fundit rezulton se kanë humbur jetën...

Nuk bën më pjesë në planet e Simeones,Roma gati të përfitojë

Kampionati është ndalur për shkak të emergjencës së Coronavirus, por zërat e merkatos kanë kohe që kanë filluar. Aq shumë sa që Mundo Deportivo...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT