E premte, 22 Tetor, 2021
15.5 C
Tirana

Etiketa

kandidate

Putin i frikësuar? Skualifikohet nga gara kandidati që e sfidoi në 2018-ën

Autoritetet zgjedhore në Rusi, vendosën që të përjashtonin nga gara për zgjedhjet parlamentare që do të zhvillohen në shtator të këtij viti, kandidatin e...

Nëse bie koncepti i herësit, kandidatët do të kërkojnë rivlerësim të votave

Nga: Afrim Krasniqi Gjykata Kushtetutese mori sot vendimin për shfuqizimin e pikës 3 të nenit 163 të Kodit Zgjedhor si të papajtueshëm me Kushtetutën. Pika...

BKH mbyll procesin e testimit fizik, ja kandidatët që u kualifikuan

Byroja Kombëtare e Hetimit (BKH), ka mbyllur ditën e sotme, procesin e Testimit për Aftësitë Fizike, për kandidatët “Hetues”, që do të pranohen në...

Sfida e pamundur e kandidatëve të PD

Pavarësisht se Basha nuk e dha dorëheqjen për të hapur një garë të barabartë, duket se Partia Demokratike do të ketë një garë. Tre...

Kualifikohen 421 kandidatë për hetues në BKH

Komisioni i Përzgjedhjes në Byronë Kombëtare të Hetimit (BKH), ka mbyllur procesin e shqyrtimeve të aplikimeve fillestare dhe përzgjedhjes së kandidatëve për hetues, për...

Thyen herësin/ 17 emrat që kapërcyen pragun, tre përfituan

Tre emra kanë përfituar nga thyerja e herësit në zgjedhjet e 25 Prillit, por ata nuk janë të vetmit emra që e kaluan numrin...

Zgjedhjet/ Ja sa vota morën kandidatët e PS, PD dhe LSI

Nga: Renato Çaushi Zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, përfunduan me fitoren e Partisë Socialiste, e cila arriti që të fitonte 74 mandate, duke siguruar qeverisjen...

Nuk kanë votuar as veten e tyre, ja kandidatët që morën zero vota

Zgjedhjet e 25 prillit sollën një risi, pasi shqiptarët kishin mundësi që përveç partive të mund të votonin edhe për kandidatët që më pas...

Procesi i numërimit për votat e kandidatëve, ja 10 më të votuarit

Pas përfundimit të procesit të numërimit të votave për partitë politike, tashmë në të gjithë vendin ka nisur numërimi për kandidatët. Në qarqe të caktuara,...

Yuri Kim: SHBA-të nuk mbështesin asnjë parti apo kandidat të caktuar politik

Ambasadorja amerikane në vendin tonë, Yuri Kim ka ripërsëritur qëndrimin e SHBA-ve në lidhje me zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në një prononcim për mediat...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...