Rama i drejtohet gazetares: Ku e ke maskën? Ik merre (Video)

Kryeministri Edi Rama së bashku me ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu zhvilluan një vizitë në ambientet e shkollës ‘’4 Dëshmorët’’, në kryeqytet, teksa pane nga afër nisjen e procesit të vaksinimit të mësuesve.

Më pas, gjatë një prononcimi të shkurtër për mediat, në kohën që ministrja Mansatirliu po mbante fjalën e saj, kryeministri Rama iu drejtua një prej gazetareve, duke e kritikuar për faktin se nuk e kishte vendosur mask՝n.

“Pse nuk e ke maskën? Ik merre”, dëgjohet të thotë kryeministri Rama dhe e detyron gazetaren të largohet.

 

Mbrëmjen e djeshme, në aeroportin e Rinasit mbërriten 38.400 dozat e vaksinës anti-covid të prodhuar nga kompania Astrazeneca.

Ndërkohë, pritet që në muajin prill të mbërrijnë 60 mijë doza të tjera nga Astrazeneca dhe 30 mijë nga Pfizer.