E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Biznesmeni i njohur ekzekutohet brenda makinës së tij, i skeduar nga policia

Laçi është tronditur këtë mëngjes nga një atentat në zonën e quajtur Sanxhak. Nga të shtënat me armë ka ndërruar jetë biznesmeni 55-vjeçar, Pilot Rroli. Ai njihej dhe me emrin Rakip Rroli. Viktima ishte duke udhëtuar me mjetin e tij ku është qëlluar me armë, në rrethana ende të paqarta.

Burimet zyrtare bëjnë me dije se në ndihmë të policisë lokale janë nisur grupe të FNSH-së, dhe një grup i posaçëm hetimor për të bërë të mundur zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Biznesmeni Pilot Rroli, ka qenë i dënuar disa vite më parë. Mësohet se ai ka vuajtur dënimin në burgun e Shënkollit dhe pas lirimit është marrë me biznes. Ai kishte në pronësi një firmë për përpunimin e drurit në qytetin e Laçit.

55-vjeçari ka qenë duke udhëtuar mëngjesin e sotëm me mjetin e tij, dhe ka rënë pre e atentatit ne vendin e quajtur Sanxhak.

Njoftimi i policisë

Rreth orës 08:45, në Sanxhak, Kurbin, në rrethana ende të paqarta është vrarë me armë zjarri shtetasi P.Rr, i cili po udhëtonte me automjetin e tij.

Shërbimet e Policisë kanë rrethuar zonën, si dhe janë ngritur pika kontrolli, me qëllim kapjen e autorit.

Në ndihmë të Policisë lokale janë nisur grupe të FNSH-së dhe një grup i posaçëm hetimor për të bërë të mundur  zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...