E premte, 24 Shtator, 2021
13.5 C
Tirana

“Blindohet” Rrësheni/ Zbarkon Policia e Tiranës, sekuestrohet dro*ë

Dhjetra të shoqëruar dhe një sasi droge e sekuestruar si pasojë e një aksioni në Rrëshen. Të paktën 25 persona janë shoqëruar pas një operacioni blic në qytetin e Rrëshenit, ndërsa është sekuestruar edhe një sasi droge.

Forcat Speciale të mbërritura nga Tirana kanë ndërhyrë në një lokal bilardo, në pronësi të një shtetasi me precedent penalë që njihet në Mirditë.

Në ambientet e lokalit, ka pasur persona duke konsumuar drogëra të forta. Ky është operacioni i dytë që zhvillohet në harkun kohor të pak ditëve në këtë biznes, njofton ‘News 24’. Në ambientet e tij janë gjetur edhe pajisje të kundraligjishme të lojërave të fatit, përfshirë sallë kompjuterësh dhe tavoline pokeri.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shtëpia e ‘mrekullisë’ i shpëton llavës

Një imazh dramatik tregon një shtëpi në ishujt Kanare, që ka arritur t'i shpëtojë llavës nga një vullkan shpërthyes. Njerëzit në mediat sociale e...

Cili fiton mbi cilin: Berisha, Basha apo Amerika?

Ka nisur beteja në PD dhe duket si betejë mes Berishës dhe Bashës, por në fakt është beteja për tu ndarë nga historia e...

U kap me 49 kg kokainë/ Refuzohet për herë të dytë lirimi i Selim Çekajt

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit, ka refuzuar për të dytën herë lirimin e babait të Arbër Çekajt. Selim Çekaj përfundoi në prangat e...

Pesë masat e tjera të reciprocitetit të Kosovës ndaj Serbisë

Aplikimi i masës së reciprocitetit për targat e automjeteve të Serbisë që hyjnë në Kosovë, nuk është vendimi i parë që autoritetet e Kosovës...

Kush do ta marrë PD-në dhe pse kjo është pyetje koti

Nga: Ermal Hasimja Shqipëria ka opozitë politike në mes të një konflikti vëlla (babë) vrasës dhe një opozitë morale të shpërndarë në universitete, media, kafe...