E hënë, 24 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

Greqi/Bëhej xheloz për të, shqiptari vr*t me thikë bashkëshorten

Një shqiptar i ka marrë jetën bashkëshortes së tij për shkaqe xhelozie. Krimi i rëndë në familje ka ndodhur në Greqi. Shqiptari ka vrarë gruan e tij 31-vjeçare me thikë, në lagjen Dhafni në Athinë. Vrasësi është dorëzuar vetë në polici.

Ai ka pranuar se ka vrarë gruan e tij, dhe ka thënë se ishte shumë xheloz për të. Dyshohet se 40-vjeçari e plagosi në qafë fillimisht me thikë, pastaj e vrau atë për vdekje.

Pas njoftimit nga ana e shqiptarit, policia i është drejtuar apartamentit të tyre, në katin e tretë të një pallati ku ka gjetur gruan e vdekur, dhe dyshemenë e mbushur me gjak.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

FSHF i nxori audio-përgjimin, Veliaj: U qëndroj një për një atyre që kam thënë!

Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka reaguar pas publikimit të audio-përgjimit të publikuar sot nga Federata Shqiptare e Futbollit, në të cilën...

1100 mësues të infektuar, Ministrja e Arsimit flet për mbylljen e shkollave

Aktualisht në Shqipëri janë 1100 mësues të konfirmuar me Covid-19, dhe 1600 nxënës. Përpos situatës së rënduar me pandeminë, shtohet edhe frika për gripin...

Zgjedhjet e nxehta të 6 marsit, 10 pritshmëritë për 6 bashki

Nga: Roland Qafoku Vendimi për zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit më shumë duket si një pushim i detyruar i kërkuar nga trajneri në...

Recitoi mes dëborës/Meta: Vargjet e mia shqetësuan çunat e “Ballkanit të Hapur”

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, është pyetur nga gazetarët sot për recitimin që bëri së fundmi në Korçë, ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur...

Meta i përgjigjet “dhëmbë për dhëmbë” Ramës

Pa humbur kohë, presidenti Meta i është përgjigjur thumbave të kryeministrit Rama. Presidenti Ilir Meta i ktheu përgjigje deklaratave të Ramës, se më 6...