E enjte, 13 Gusht, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

shqiptari

Shqiptari i vë zjarrin shtëpisë, gjatë propozimit romantik për martesë

Një shqiptar që jeton në Britaninë e Madhe i ka vënë zjarrin shtëpisë, në përpjekje për t’i bërë një propozim sa më romantik të...

Bie nga kati i dytë i shtëpisë ku po vidhte, humb jetën i riu shqiptar

Një 30-vjeçar shqiptar ka humbur jetën, pasi ra nga kati i dytë i një ndërtese në Santhià (Vercelli, Itali). Ai ishte futur së bashku me...

Shqiptari, rasti i vetëm i infektuar në 24 orët e fundit në Qipro

Një shqiptar i infektuar me koronavirus, ka qenë rasti i vetëm në 24 orët e fundit në Qipro. Shqiptari i cili është rezident në Qipro,...

Prokuroria e Serbisë ngre akt-akuzë kundër një shqiptari

Prokuroria e Serbisë ka ngritur një aktakuzë për krime lufte ndaj shtetasit kosovar, Nezir Mehmetaj. Lajmin e ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, vëllai...

Polici shqiptar shpëton babë e bir afrikano-amerikanë nga mbytja

Vdekja nën arrest e afrikano-amerikanit George Floyd dhe ngjarjet që pasuan në Shtetet e Bashkuara kundër dhunës së policisë dhe racizmit sistematik, kanë shkaktuar...

Gjermani / Inxhinieri shqiptar krijon aplikacionin që lexon tekstet shqip

Jetojmë në një kohë ku teknologjia është e pranishme kudo, ku njeriu tenton t’i orientohet gjithnjë e më shumë për të lehtësuar jetesën, luftuar...

Ekzekutimi i studentes greke/ Momenti rrëqethës ku nëna shpërthen në ulërima në gjyq (video)

Aleksandër Lucaj dhe shoku i tij grek, Manolis Koukouras u dënuan sot me burgim të përjetshëm nga Gjykata e Athinës. Ata u shpallën fajtorë për...

Ekzekutuan studenten greke, gjykata jep masën e dënimit për shqiptarin dhe grekun

Gjykata greke ka dhënë sot masën e dënimit për dy autorët e vrasjes brutale të studentes greke, Eleni Topaloudi. Një shqiptar dhe një grek janë...

Theu masat e karantinës/ 33-vjeçari shqiptar gjobitet 10 herë dhe më pas arrestohet

Një 33-vjeçar me origjinë shqiptare është gjobitur 10 herë nga autoritetet italiane për thyerjen e masave të karantinës. Që nga data 31 mars, shqiptari i...

FOTO/ 28-vjeçari shqiptar dënohet me 15 vite burg në Angli, ja çfarë iu gjet në banesë

Një 28-vjeçar shqiptar është dënuar me 15 vite burg nga gjykata e Londrës në Angli. Bëhet fjalë për shtetasin Mauricio Myftaraj, i cili jetonte në...

Të fundit

Raporti/ Pandemia në Shqipëri varfëroi të rinjtë, mes tyre mbizotëron papunësia

Rrjeti Kombëtar për të Rinjtë dhe Qendra për të Drejtat e Fëmijëve publikuan sot Raportin Vjetor Kombëtar “Rinia 2020” në Ditën Ndërkombëtare të Rinisë. Raporti...

Macron paralajmëron Iranin kundër “ndërhyrjes” në Liban

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka paralajmëruar Iranin kundër cdo ndërhyrjeje në Liban. Sipas Reuters, Macron ka zhvilluar një bisedë të telefonike me presidentin iranian, Hassan...

VIDEO/ Neymar shpërdoron dy raste vetëm për vetëm me portierin

Po luhet mbrëmjen e sotme ndeshja mes Atalantës dhe PSG-së, e vlefshme për ‘Champions League’. Pak minuta më parë ka përfunduar pjesa e parë, me...

Drejt Presidencës me fletëthirrjen e Hagës në xhep

Nga Mero Baze Një vit më parë, Ramush Haradinaj dha dorëheqjen nga posti i kryeministrit, nën arsyetimin se ishte thirrur nga Gjykata Speciale e Kosovës...

Tensionet me Turqinë, Greqia kërkon ndihmën e SHBA-së

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, do të zhvillojë një takim me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, në Vjenë të premten. Përmes një deklarate,...