E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Video/ Shqiptari në Greqi ishte arratisur nga burgu, kapet duke vjedhur bankën

Një 42-vjeçar shqiptar në Greqi, i cili ishte arratisur nga burgu, u vu në pranga nga autoritetet helene, pasi në bashkëpunim me një 58-vjeçar grek, grabitën një bankë në zonën Peristeri të Athinës.

Sipas mediave greke, shqiptari, identiteti i të cilit ende nuk është bërë i ditur, është futur i maskuar brenda bankës, dhe ka kërcënuar punonjësit me armë, duke i marrë të gjitha paratë që ndodheshin në arkë.

Arratisja e tyre nuk zgjati shumë, pasi policia greke bëri të mundur kapjen dhe prangosjen e të dyve. Deri më tani nuk ka informacio9ne zyrtare në lidhje me identitetin e tyre, por u bë e ditur se nga ky operacion, shqiptariut iu sekuestruan një pistoletë me mulli, fishekë, një shumë në euro, që grabiti dhe veshjet e përdorura.

Ndërkohë, bashkëpunëtorit të tij grek,  iu skeuaestruan një armë, dy hanxharë dhe makina që përdorën për t’u larguar nga vendi i ngjarjes. Policia greke thotë se shqiptari ishte arratisur nga burgu në 20 janar të vitit të kaluar, ku po vuante dënimin 28 muaj për vjedhje, rezistencë dhe hyrje ilegale në Greqi.

Për më tepër, ndaj tij ishte në pritje të një urdhri arresti për grabitje me armë, të cilin ai akuzohet se e ka kryer në një dyqan korrierësh në Mesini, si dhe një dënim me 3 vjet burg për vjedhje.

Artikulli i medias greke
                                                               Artikulli i medias greke

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Dendias: Nëse Turqia vazhdon me kërcënimet, do të ketë pasoja

45 raste të reja në 24 orët e fundit, asnjë viktimë

Në përditësimin e radhës nga Ministria e Shëndetësisë, vihet re një rritje e rasteve të infektimeve në 24 orët e fundit. Fatmirësisht nuk ka...

Përjashtohen nga Olimpiada dy atletë që shkelën rregullat kundër COV*D-19

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

Vrasja e kushëririt/Autori: Unë kam qëlluar, të lirohet nipi dhe vëllai

Në njoftimin zyrtar nga policia u tha se shtetasi Kastriot Hasalla u vetëdorëzua, për vrasjen e Romeo Hasalla, 30-vjeç, dy ditë më parë. Po...

“Vëllezërit rrahin drejtorin e Kadastrës”, Lame zbulon vendimin për pronat

Kreu i Kadastrës, Artan Lame, ka reaguar ndaj një lajmi ku thuhej se drejtori i Kadastrës së Elbasanit është dhunuar. Marrë shkas nga ky...

“Këta s’kanë turp”, mjeku rikthehet në detyrë pasi e shkarkuan

Mjeku Petrit Vargu, i shkarkuar nga detyra disa muaj më parë, do të rikthehet së shpejti në detyrë, pas vendimit të formës së prerë...