E premte, 23 Korrik, 2021
23.5 C
Tirana

Merkato/ Barcelona planifikon shkëmbimin me Mançester Sitin

Barcelona është ndër klubet më aktive në këtë merkato, ku deri më tani në skuadër janë afruar lojtarë tepër cilësore, si Serxho Aguero dhe Memfis Depay, të dy me parametro zero. Gjithashtu, brenda disa ditësh pritet edhe rinovimi i Leo Mesit.

Por, sipas Radio Catalunya, presidenti i Barcelonës duket se ka ndërmend të nisë negociatat me Manchester City-n, skuadër ku luajnë disa lojtarë që mund t’i interesojnë katalanasve.

Në shënjestrën e spanjollëve janë Sterling, Laporte, Bernardo Silva dhe Mahrez. Ideja është të realizohet një shkëmbim me yjet e Guardiola-s.

Megjithatë, radioja katalanase ka specifikuar se City kërkon t’i shesë ëta lojtarë për të grumbulluar shumë e nevojshme për sulmuesin e Totenham, Harry Kane.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel pa pension, VKM nuk përcakton profesionet

Punonjësit e Ferrokromit në Burrel ankohen në Fiks Fare se nuk po mundet të zgjidhin problemin që kanë hasur me pensionin. Duke u cilësuar si...

Zyrtare/ Barcelona dhe Juventus përballen më 8 gusht në ”Camp Nou”

Barcelona dhe Juventusi do të zhvillojnë një ndeshje miqësore në datën 8 gusht. Lajmi është konfirmuar nga klubi italian, përmes një njoftimi në rrjetet...

Shtatorja e Sali Butkës/ Hajdari: Vështirësi në finalizimin e projektit

Kryeinspektori i Përgjithshëm, Shkëlqim Hajdari teksa ka folur për përurimin e shtatores së patriotit të madh shqiptar, Sali Butka, është shprehur se finalizimi i...

Shpejtësia në rrugë, një marrëzi që duhet ndalur

Nga Luan Rama Mendohej përgjithësisht se aksidenti i rëndë që ndodhi më 25 qershor të këtij viti në autostradën Fier – Vlorë, pra vetëm një...

Sfidat e gazetarëve në zonat me kriminalitet të lartë në Shqipëri

Raimond Kola, Zëri i Amerikës Disa zona me kriminalitet të lartë në Shqipëri përbëjnë një sfidë për raportimin e lajmeve. Gazetarët thonë se shpesh ndihen...