E shtunë, 21 Maj, 2022
25.5 C
Tirana

Etiketa

merkato

Merkato/ Liverpool hyn fuqishëm në garë për Locatellin e Italisë

Raportohet se Liverpool po përgatitet të luftojë kundër Arsenalit dhe Juventusit për nënshkrimin e mesfushorit të Sassuolos, Manuel Locatelli gjatë afatit kalimtar të verës....

Merkato/ Lautaro Martinez i Interit “nuk është i interesuar për Arsenalin”

Sulmuesi i Interit, Lautaro Martinez thuhet se nuk ka interes të transferohet tek Arsenali këtë verë. 23-vjeçari ishte subjekt i interesit të fortë nga Barcelona...

Merkato/ Reali gati për transplant, në listë dhe Kessie me Dybalan

2022 ka të ngjarë të jetë një vit i ndryshimeve të mëdha për futbollin. Ka disa lojtarë që do të hyjnë në vitin e...

Merkato/ Juventusi dhe Kaio Jorge, ja si qëndron e vërteta

Negociatat për të sjellë Kaio Jorge tek Juventusi vazhdojnë. Brazilianit do t’i skadojë kontrata me Santosin në 31 dhjetor. Kaio Jorge vazhdon të zërë titujt...

Çelsi ofron 175 milion euro, Dortmund merr vendimin për Halandin

Erling Haaland është në qendër të merkatos. Për lojtarin norvegjez interesohen Chelsea dhe Juventus, ndërsa Real Madrid duket se është tërhequr nga gara. Kampionët e...

Merkato/ Siti me ofertë hapëse për Grealish, 75 milion paund

Kampionët e Premier League, Manchester City, thuhet se po përgatisin një ofertë hapëse me vlerë 75 milion paund për kapitenin e Aston Villas Jack...

Merkato/ Interi do Nandezin, gati shkëmbimi me Kaljarin

Negociatat për Nathan Nandez vazhdojnë me ritëm midis Interit dhe Kaljarit. Bisedimet vazhduan deri natën vonë dhe do të vazhdojnë këto ditë për të...

Pogba/ Ja klubet që rrotullohen rreth francezit

Juventusi këmbëngul për Locatellin, qëllimi kryesor për mesfushën e Alegrit. Por piemontezët gjithashtu vazhdojnë të ëndërrojnë për kthimin e Paul Pogbasë. Situatë e vështirë...

Super merkato e Dortmund, zëvendëson Sançon me talentin holandez

Borusia e Dortmundit ka bërë një blerje të bujshme në merkato. Klubi gjerman ka zëvendësuar të larguarin Xhadon Sanço me talentin holandez Donejl Malen. 22-vjeçari...

Merkato/ Sipas ‘Daily Mail’, nëse jo Harry Kane, Guardiola do Lewandowskin

Manchester City thuhet se ka identifikuar sulmuesin e Bayern Munchen Robert Lewandowski si një objektiv potencial transferimi. Kampionët e Premier League-s dihet se janë...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...