E mërkurë, 13 Tetor, 2021
14.5 C
Tirana

Merkato/ Siti me ofertë hapëse për Grealish, 75 milion paund

Kampionët e Premier League, Manchester City, thuhet se po përgatisin një ofertë hapëse me vlerë 75 milion paund për kapitenin e Aston Villas Jack Jack Grealish.

Pep Guardiola e identifikoi 25-vjeçarin si një nga synimet e tij kryesore të transferimit këtë verë, së bashku me sulmuesin e Tottenham Hotspur, Harry Kane.

Villa besohet se e vlerëson Grealishin në rreth 100 milion £, por sipas Daily Mail, City po kërkon të tundojë skuadrën e Dean Smith me një ofertë hapëse prej 75 milion £ plus bonuse.

Raporti gjithashtu thekson se Villa është gati t’i ofrojë mesfushorit një kontratë të re dhe të përmirësuar me vlerë mbi 150,000 £ në javë, për ta joshur atë të qëndrojë në klubin e djemve të tij.

Grealish aktualisht është me pushime në Mykonos por pritet të kthehet në shtëpi më vonë gjatë kësaj jave për stërvitje para-sezonale, me Villan që shpreson të diskutojë edhe për të ardhmen e tij.

Mesfushori, megjithatë, po peshon opsionet e tij dhe aspiron të luajë në Champions League dhe të fitojë trofe, diçka që skuadra e Guardiolës mund të ofrojë.

Grealish bëri 27 paraqitje në të gjitha garat për Villan sezonin e kaluar, duke shënuar shtatë gola dhe duke dhënë 12 asistime.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sa do të shtrenjtohet energjia?

Qoftë për ngrohje, furnizim me karburant, apo për faturën e energjisë elektrike: konsumatorët duhet të paguajnë gjithnjë e më shumë para për energji. Cilat...

Si po tallet Sali Berisha me viganët e historisë

Nga: Pajtim Bello Sali Berisha, si në fillimet e 1991, kërkon të sëmbojë demokratët e Kukësit duke evokuar historinë e trevës së tyre. Sjellje tipike...

Mashtrimi me kreditë/Lihet në burg infermierja, lirohet bashkëpunëtorja

Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi vendimin "arrest me burg" për infermieren Elisabeta Bardhollari dhe "arrest shtëpie" për Orjada Hoxhën, pasi akuzohen për...

I mori jetën gruas në sy të foshnjes/Piloti 33-vjeçar nuk kishte bashkëpunëtor

Autoritetet greke kanë dalë në përfundimin, se në krim për vrasjen e 20-vjeçares Caroline Crouch në muajin maj në Greqi është i shoqi 33-vjeçar,...

Herët a vonë të gjithë do të thonë: E dua Doktoreshë Albanën

Nga: Lorenc Vangjeli Doktoreshë Albana Fico është një emër shumë i njohur në Tiranë. Në një kohë tjetër, ajo dhe shumë kolegë të tjerë si...