E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Real Madrid/ Pas Benzemas, një tjetër futbollist infektohet me koronavirus

Futbollisti austriak, David Alaba është infektuar me Covid-19 një javë pasi u zyrtarizua si lojtar i Realit të Madridit.

Lajmin e bëri të ditur vetë faqja e klubit teksa ky është rasti i dytë me virus te madrilenët brenda javës, pas infektimit të sulmuesi Karim Benzema pak ditë më parë.

Klubi madrilen nuk bëri të ditur gjendjen shëndetësore të austriakut, por futbollisti tashmë është izoluar nga pjesa tjetër e skuadrës dhe nuk do të ketë mundësi të zbresë në stërvitje me shokët e ekipit.

Mbetet për tu parë nëse Alaba do ta nisë si startues ndeshjen e parë të La Liga-s në datën 14 gusht kundër Alaveshit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Serbët bllokojnë rrugën, pas vendimit të Kosovës për reciprocitetin e targave

Mëngjesin e sotëm, në pikat kufitare policia e Kosovës u ka hequr targat të gjitha makinave nga Serbia, dhe i ka pajisur me targa...

Reciprociteti i targave/Kurti: S’ka për qëllim destabilizimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur nga Kuvendi për reciprocitetin e vendosur për targat e automjeteve. Gjatë seancës së sotme parlamentare, Kurti theksoi...

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...

Pse berishizmi, është enverizimi i ri shqiptar

Nga: Mero Baze Kjo që po i ndodh Partisë Demokratike, Partisë së Punës, ka filluar ti ndodh në vitin 1991. Kur ajo filloi të reformohej...