E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
1.5 C
Tirana

Etiketa

city

Merkato/ Siti me ofertë hapëse për Grealish, 75 milion paund

Kampionët e Premier League, Manchester City, thuhet se po përgatisin një ofertë hapëse me vlerë 75 milion paund për kapitenin e Aston Villas Jack...

Merkato/ Sipas ‘Daily Mail’, nëse jo Harry Kane, Guardiola do Lewandowskin

Manchester City thuhet se ka identifikuar sulmuesin e Bayern Munchen Robert Lewandowski si një objektiv potencial transferimi. Kampionët e Premier League-s dihet se janë...

Merkato/ Transferimi i dytë më i shtrenjtë në histori? Guardiola do Harry Kane

Tuttomercato.web Bombë nga Anglia, në lidhje me të ardhmen e Harry Kane. Sipas The Sun, Manchester City ka Harry Kane në shënjestër dhe do t'i...

Champions / Pep një hap larg finales së parë me ‘qytetarët’, por PSG është aty

Manchester City është në prag të arritjes në finalen e parë për ta të UEFA Champions League, por Paris Saint-Germain ka në dispozicion një...

Champions/ Gati të zbritet në fushë, ja si rreshtohen ekipet

Real - Liverpul Reali :Kurtua, Militao, Naço, Mendi, Vaskez, Kros, Mordiç, Kasemiro, Vinicius Zhunior, Asensio, Benzema. Trajner: Z. Zidan. Liverpuli: Alison, Fabinjo, Kabak, Robertson, Arnold, Keita, Vajnaldum, Filips, Zhota,...

Zbulohet oferta e City për Messi-n

Manchester City është një nga klubet më të avantazhuara për të marrë shërbimet e Leo Messi-t nëse argjentinasi largohet nga Barcelona. Sipas ESPN, klubi anglez,...

Përjashtimi nga Champions-i, City pret të mësojë vendimin përfundimtar

Manchester City mban sytë këtë të hënë nga Gjykata Tribunale e Sportit, për të mësuar vendimin përfundimtar të apelit, pas dënimit të marrë nga...

Aguero hyn në histori, City shpërfytyron Chelsean dhe ‘kërcënon’ Liverpoolin (Video)

Sergio Aguero ka shkruar historinë në sfidën e Manchester City-t ndaj Chelsea-t e cila ka përfunduar 6-0 në favor të Citizens. Sulmuesi argjentinas ka...

Dybala fantastik pa Ronaldon, City vuan por në fund feston (Video)

Juventus ka kaluar me mjaft lehtësi kundërshtarin e radhës në Champions League, Young Boys ishte një super Dybala në që shënoi tre gola në...

Juve po fiton pa Ronaldon, Isco nderon madrilenët/City ‘bie’ në shtëpi (Video)

Janë duke u luajtur ndeshjet e para të fazës së grupeve në Champions League. Juventusi ka humbur që në pjesën e parë Ronaldon, pasi...

Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...