E diel, 22 Maj, 2022
20.5 C
Tirana

Merkato/ Interi do Nandezin, gati shkëmbimi me Kaljarin

Negociatat për Nathan Nandez vazhdojnë me ritëm midis Interit dhe Kaljarit. Bisedimet vazhduan deri natën vonë dhe do të vazhdojnë këto ditë për të gjetur një zgjidhje dhe për të përfunduar një rrugë që do ta kthejë uruguajanin të jetë një lojtar i ri i zikaltërve. Sipas asaj që është mësuar nga Calciomercato.it, në fakt, Nandez do të mbërrijë në Milano të premten në mëngjes për të provuar të qëndrojë atje.

Përveç pjesës monetare prej rreth 5 milion të kërkuar nga Kaljarit, me Interin të gatshëm të arrijë 3 milion, padyshim që dhe Radja Nainggolan është përfshirë në marrëveshje. Gjithashtu sipas asaj që ka mësuar CALCIOMERCATO.IT, gjatë kësaj jave do të ketë një takim midis Kaljarit dhe agjentit të sulmuesit të ri uruguaian.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...