E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Real Madrid/ Lojtari i ri i galaktikëve del pozitiv me virus, karantinohet

Mbrojtësi i ri i Real Madridit, David Alaba ka dalë pozitiv për koronavirusin, tha klubi më i titulluar spanjoll të mërkurën. “Real Madrid C. F. dëshiron të informojë se lojtari ynë, David Alaba, doli pozitiv për Covid-19”, thuhet në deklaratë.

Austriaku Alaba, 29 vjeç, tani do të duhet të mbyllet në karantinë menjëherë pasi mbërriti në Madrid si transferim pa kosto nga Bajerni i Mynihut, ku ka fituar çdo titull klubi të mundshëm, prej më shumë se një dekade. Alaba ka nënshkruar një kontratë pesë-vjeçare me Realin. Sezoni i La Ligës spanjolle fillon në mes të gushtit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...