E enjte, 4 Mars, 2021
17 C
Tirana

Etiketa

real madrid

Real Madrid fiton me vuajtje ndaj Atalantës në Champions

Real Madridi fiton me vuajtje të mëdha ndaj Atalantës në Bergamo. 13-herë kampionët e Europës mundën të thyenin mbrojtjen bergameske vetëm në minutën e 86-të...

Lëkundet stoli i Zinedin Zidan, Reali Madrid piketon teknikun gjerman

Sezonin tjetër, Reali i Madridit mund të ketë një trajner të ri. Ky është raportimi më i fundit që vjen nga prestigjiozja gjermane “Bild”,...

Reali pret biletën, Interi merr “valixhet” dhe mbyll aventurën në Champions

U mbyll sot faza e grupeve për sezonin 2020-2021 në Ligën e Kampioneve. Real Madrid, Atalanta, Borusia Mynshenglabah dhe Atletiko Madrid plotësojnë grupin e...

Tradhtoi partneren me shoqen e ngushtë, PSG-ja i prish kontratën lojtarit

Futbollisti i PSG-së, Hese Rodrigez ka pësuar një tjetër goditje të rëndë në karrierë. Lojtari spanjoll ka mbyllur kontratën me nënkampionët e Europës pasi...

Realit i soset durimi/ Hazard përfundon në merkato, ulet çmimi i belgut

Eden Hazard u afrua me bujë te Real Madrid, 1 vit e gjysmë më parë nga Çelsi, për të cilin u paguan 160 milionë...

Real Madrid rrezikon kualifikimin, Shakhtar Dontesk e mund edhe në Ukrainë

Përfundojnë 2 ndeshjet e orës 18:55 të raundit të 5 të UEFA Champions League. Reali i Madridit është mundur nga Shakhtar Donetsk me rezultatin...

Reali “trullos” Interin, fitojnë Bayern dhe Atalanta

Përfundojnë ndeshjet e katërta në grupe të Champions League. Reali ka mundur Interin në “San Siro” me rezultatin e pastër 0-2. Ndeshja u zhbllokua...

Barça-Real, ja pse ka një rivalitetit kaq të fortë mes 2 ekipeve legjendare

Rivaliteti i egër midis Barcelonës dhe Realit të Madridit në futbollin spanjoll, i ka rrënjët tek politika. Gjatë Luftës Civile, ekipi nga Katalonja, ishte...

Neymar telefonon Ramos, ja super oferta që i bën

PSG po përpiqet ta joshë kapitenin e Real Madridit, Sergio Ramos, që të luajë në “Parc des Princes” më 2021. Kjo, sipas gazetës spanjolle...

Video/ Futbollistja shqiptare që po shkëlqen me Real Madrid

Kosovare Asllani është një futbolliste me orgjinë shqiptare, me pasaportë suedeze, por që luan me skuadrën spanjolle të Realit të Madridit, duke zhvilluar paraqitje...

Të fundit

Kryemadhi: Ahmetaj është frikacak, nuk e mban dot burgun

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi është shprehur se kohët e fundit ka ndryshuar mendim për ministrin Arben Ahmetaj. E ftuar në “Opinion”...

E mori me kredi, pas një viti e gjysmë përmbarimi e nxjerr nga shtëpia

Jorida Davidhi ka denoncuar sot në emisionin “Stop” se në vitin 2013 ka marrë një kredi të butë përmes Bashkisë Tiranë dhe një institucioni...

Kryemadhi: Dola kundër inceneratorëve, Koka u ankua tek ish-kryetari i LSI

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Intehrim, Monika Kryemadhi ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me denoncimin e saj për inceneratorët. Kryemadhi tha se eksponentë...

Deklarata për dorëheqje/ Spahiu jep 6 argumente pse Meta nuk do e mbajë fjalën

Juristi i njohur, Kreshnik Spahiu duke komentuar deklaratat e Presidentit Ilir Meta së fundmi lidhur me zgjedhjet e ardhshme, tha se Kreu i Shtetit...

Kush është ishulli më misterioz, më i izoluar dhe më i rrezikshëm në planet?

Një ishull i pandikuar nga civilizimi modern. A ekziston? Po. Në Oqeanin Indian, populli sentinelez ka jetuar në një ishull të vogël për më...