E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Fituan ”La Decima-n”, madrilenët rikthejnë në stol njeriun e trofeve

Tashmë është zyrtare, Karlo Ançeloti është trajneri i ri i Real Madrid. Lajmin e ka bërë të ditur klubi madrilen, me anë të një komunikate zyrtare.

Tekniku italian do të drejtojë 13 herë kampionët e Europës për 3 sezonet e ardhshme. Ditën e nesërme pritet firmosja e kontratës, së bashku me Presidentin e klubit Florentino Perez, dhe më pas do të ketë një konferencë për mediat.

”Real Madrid C. F. njofton se Carlo Ancelotti do të jetë trajneri i ri i ekipit për tre sezonet e ardhshme. Nesër do të bëhet nënshkrimit i kontratës së bashku me presidentin Florentino Pérez në Madrid. Më vonë, Carlo Ancelotti do të paraqitet në orën 18:00 para mediave në një konferencë për shtyp”, thuhet në njoftim.

Ançeloti ka drejtuar më parë Real Madrid në periudhën 2013-2015, dhe në vitin 2014 arriti të fitonte Champions League, e 10-ta në histori për ta.

Ançeloti në vitin 2014, me trofuen e Champions League
Ançeloti në vitin 2014, me trofuen e Champions League

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...