E enjte, 21 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Mediat italiane: UEFA përjashton Realin, Barçën dhe Juventusin nga Champions-i

Mediat italiane kanë dhënë lajmin e bujshëm, se UEFA po përgatit përjashtimin nga Liga e Kampioneve, të tre prej skuadrave historike në kontinentin e vjetër, Real Madrid, Barcelona dhe Juventus.

Sipas ”La Republicca”, ky vendim është marrë nga UEFA, dhe pritet të bëhet publik në ditët në vijim, me anë të një komunikate zyrtare.

Kjo pritet të jetë një ndëshkim për të tre klubet, pas krijimit të Superligës Evropiane, dhe janë të vetmet skuadra të cilat deri më tani nuk janë tërhequr. Ky përjashtim, mund të jetë për një ose dy sezone.

Në ditët në vijim, pritet të sqarohet gjithçka zyrtarisht, teska nga klubet respektive ende nuk ka një reagim në lidhje me këtë çështje.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthim i fuqishëm gazi në Kinë/Publikohen pamjet ‘apokaliptike’ (VIDEO)

Të paktën 3 persona u vranë dhe më shumë se 30 u plagosën në një shpërthim të fuqishëm në një restorant, në qytetin verilindor...

Evi Kokalari i publikon dokumentin Bashës: Të nis një investigim për këto afera

Që kur u shfaq në "Foltoren" e Sali Berishës si një mbështetëse "amerikane" e ish-kryeministrit në “luftën” e tij kundër SHBA-së, Evi Kokalari nuk...

Thellohen spastrimet në PD/Luan Baçi largohet nga kreu i degës në Fier

Lulzim Basha ka marrë një tjetër vendim, për të shkarkuar një tjetër emër nga radhët e PD-së. Dita-ditës, kryedemokrati po fakton se mbetet i...

PD e vendosur për t’i shkuar deri në fund çështjes “Becchetti”

Pak kohë më parë, Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut në Strasburg ka dënuar Shqipërinë me 110 milionë euro, për konfliktin me biznesmenin...

Hoxhë Hasan Tahsini, në fokus të Akademisë për Studime të Çamërisë

Hoxhë Hasan Tahsini ka qenë në fokus të Akademisë së Studimeve për Çamërinë. Simpoziumi shkencor i Akademisë së Studimeve për Çamërinë është mbajtur në...