E mërkurë, 27 Tetor, 2021
6.5 C
Tirana

Etiketa

barcelona

Messi: Te PSG-ja për të fituar, do luaj me më të mirët

Lionel Messi është goditja e madhe e PSG-së këtë verë. Një ditë më parë, Messi zbarkoi në Paris dhe përshëndeti fansat, që të shumtë...

Dronë survejimi sipër fushës stërvitore, shtetrrethim stërvitja e parë e Messit

Lionel Messi, 6 herë fituesi i “Topit të Artë”, firmosi dje një kontratë 2-vjeçare me skuadrën pariziene nga ku do të përfitojë 35 milionë...

Avokatët e Barcelonës tentojnë bllokimin e transferimit të Messit te PSG

Lionel Messi tashmë është një lojtar i lirë, dhe mund të transferohet kudo, pasi dje zyrtarizoi publikisht mbylljen e marrëdhënieve me Barcelonën. PSG-ja është...

Media prestigjioze spanjolle e bën fakt të kryer transferimin e Messit te PSG

Epoka e Lionel Messit te Barcelona ka përfunduar pas plot 21-vitesh. Argjentinasi ka falenderuar mes lotësh klubin Blaugrana dhe tifozët katalanas, teksa ka lënë...

Messi: Për Barcelonën ula pagën në 50%, duhet të mendoj për karrierën time

Ylli i futbollit argjentinas, Lionel Messi, ka zhvilluar mes lotësh konferencën për shtyp në ‘Camp Nou’. Ai s’ka mundur të fshehë emocionet e forta,...

Lionel Messi flet për të ardhmen e tij. PSG? Një nga opsionet

Pas 21 vitesh mes skuadrave të të rinjëve, atyre B dhe C dhe ekipit të parë Lionel Messi është larguar zyrtarisht nga Barcelona, duke...

Messi shpërthen në lot: Kurrë nuk e imagjinoja lamtumirën në këtë mënyrë

Leo Messi ka shpërthyer në lotë teksa i ka dhënë lamtumirën Barcelonës. I pranishëm në një konferencë për mediat, ai tha se ndjehej falenderues...

Barça ngre podium gjenial me 34 trofetë e fituar nga Messi

Në konferencën e lamtumirës së Lionel Messit, Barcelona ka përgatitur një podium që të lë pa fjalë. Në këtë podium, Messi do të mbajë...

Mesi thyen heshtjen, nesër do flasë për të ardhmen e tij

Lionel Mesi është larguar përfundimisht nga Barcelona, dhe ndryshe nga rastet e mëparshme, këtë herë nuk ka një “prapakthehu”. Lionel Mesi do të flasë...

“40 milionë euro në sezon”/Një klub i tretë hyn në garë për Mesin

Me kalimin e orëve, tifozët po bëhen gjithnjë e më kureshtarë për të ardhmen e Mesit, duke pritur me padurim të ardhmen e futbollistit...

Të fundit

Të gjithë kanë Covid!, po ku shkuan fjalët e Helena Kadaresë!?

Nga: Frrok Çupi Para tre ditësh, Helena Kadare, kur s’ka dalë në publik prej vitesh, doli dhe lëshoi një lutje për rininë. “Ne të rriturit...

Bëri simbolin e shqiponjës dykrenare, Miss Serbia lë garën

Bërja e shqiponjës dy krenare nga Miss Serbia, Valentina Petrovic, ka tërbuar mediat serbe. Bukuroshja ka bërë shqiponjën, teksa ka pozuar me Miss Kosovën...

Zi në Ministrinë e Kulturës, ndërron jetë regjisorja e njohur

Një lajm tragjik ka ardhur sot nga Kosova, ku regjisorja e njohur Burbuqe Berisha, ka ndërruar jetë në ambientet e Ministrisë së Kulturës. Figura...

Një Kastriot i panjohur nga Dalmacia

Nga: Pëllumb Xhufi Emri dhe fama e Gjergj Kastriot Skënderbeut, e kthyen heroin në një referencë historike dhe element identifikimi kombëtar e kulturor për shqiptarët...

“Do shpërndajmë 1050 shtëpi”, Ahmetaj zbulon vendimin e qeverisë

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj, ka zbuluar vendimin e qeverisë për Rindërtimin, ku në dy vjetorin e tërmetit do të shpërndahen 1050 shtëpi. Ahmetaj ka hedhur...