E diel, 22 Maj, 2022
12.5 C
Tirana

Dronë survejimi sipër fushës stërvitore, shtetrrethim stërvitja e parë e Messit

Lionel Messi, 6 herë fituesi i “Topit të Artë”, firmosi dje një kontratë 2-vjeçare me skuadrën pariziene nga ku do të përfitojë 35 milionë euro neto në sezon.

Pas kryerjes së vizitave mjekësore e zyrtarizimin si lojtari i ri i PSG-së, Messi do të prezantohet fillimisht në konferencën për shtyp dhe të nesërmen do të kryejë stërvitjen e tij të parë.

Kjo është stërvitja e tij e parë me një ekip të ri në karrierën e tij, pas 21 vitesh me Barcelonën.

Sipas asaj që raporton prestigjiozja franceze “L’Equipe”, për yllin argjentinas do të jetë një shtetrrethim i vërtetë, me forca të shumta policore dhe me dronë survejimi sipër fushës së qendrës stërvitore të PSG-së.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...