E diel, 17 Tetor, 2021
10.5 C
Tirana

Etiketa

lionel messi

Messi rikuperohet në kohë për sfidën në Champions ndaj Sitit

Ylli argjentinas Lionel Messi ka lënë pas dëmtimin, dhe është rikthyer të stërvitet me pjesën tjetër të skuadrës. Ky është një super lajm, dhe...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

VIDEO/Portieri i Reims i kërkon Messit që të bëjë foto me djalin e tij

Lionel Messi bëri një gjest për të cilën është komentuar shumë, gjatë debutimit të tij në Ligue 1 në fitoren 2-0 të PSG ndaj...

Hristo Stoichkov: Historia e Messit është një gënjeshtër e madhe

Leo tashmë ka nisur epokën e re. Ai ka zbritur në fushë dhe ka nisur stërvitjet me francezët. Legjenda bullgare e katalanasve, Hristo Stoichkov...

Messi: Te PSG-ja për të fituar, do luaj me më të mirët

Lionel Messi është goditja e madhe e PSG-së këtë verë. Një ditë më parë, Messi zbarkoi në Paris dhe përshëndeti fansat, që të shumtë...

Dronë survejimi sipër fushës stërvitore, shtetrrethim stërvitja e parë e Messit

Lionel Messi, 6 herë fituesi i “Topit të Artë”, firmosi dje një kontratë 2-vjeçare me skuadrën pariziene nga ku do të përfitojë 35 milionë...

Avokatët e Barcelonës tentojnë bllokimin e transferimit të Messit te PSG

Lionel Messi tashmë është një lojtar i lirë, dhe mund të transferohet kudo, pasi dje zyrtarizoi publikisht mbylljen e marrëdhënieve me Barcelonën. PSG-ja është...

Media prestigjioze spanjolle e bën fakt të kryer transferimin e Messit te PSG

Epoka e Lionel Messit te Barcelona ka përfunduar pas plot 21-vitesh. Argjentinasi ka falenderuar mes lotësh klubin Blaugrana dhe tifozët katalanas, teksa ka lënë...

Messi: Për Barcelonën ula pagën në 50%, duhet të mendoj për karrierën time

Ylli i futbollit argjentinas, Lionel Messi, ka zhvilluar mes lotësh konferencën për shtyp në ‘Camp Nou’. Ai s’ka mundur të fshehë emocionet e forta,...

Lionel Messi flet për të ardhmen e tij. PSG? Një nga opsionet

Pas 21 vitesh mes skuadrave të të rinjëve, atyre B dhe C dhe ekipit të parë Lionel Messi është larguar zyrtarisht nga Barcelona, duke...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...