E diel, 22 Maj, 2022
12.5 C
Tirana

Avokatët e Barcelonës tentojnë bllokimin e transferimit të Messit te PSG

Lionel Messi tashmë është një lojtar i lirë, dhe mund të transferohet kudo, pasi dje zyrtarizoi publikisht mbylljen e marrëdhënieve me Barcelonën. PSG-ja është skuadra më e avantazhuar për momentin. Përpos kësaj, ajo që ka tërhequr më shumë vëmendjen është klubi i sapongjitur në Ligue 1, Klermo Fut ku renditen të parët në tabelën e klasifikimit pas një jave kampionat. Ata kanë bërë një postim komik në “Twitter” ku shkruajnë për Messin të reflektojë, pasi janë ata në vendin e parë dhe jo PSG-ja: “Reflekto mirë Leo, ka gjithmonë kohë për të ndryshuar planet”.

Avokatët e Barcelonës po tentojnë të bllokojnë transferimin e Leo Messit te PSG. Raportohet se avokatët e Barcelonës kanë paraqitur një ankesë në Gjykatën Europiane të Apelit, dhe pretendojnë se PSG nuk mund të firmosë me yllin argjentinas për shkak të gjendjes së rëndë financiare që kanë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...