E mërkurë, 21 Prill, 2021
9 C
Tirana

Etiketa

PSG

Video/ Fitorja nuk i mjafton Bajernit, PSG kualifikohet në gjysmëfinale

PSG-ja realizon hakmarrjen ndaj Bajernit të Mynihut për humbjen në finalen e sezonit të kaluar në Ligën e Kampioneve, teksa ditën e sotme i...

Champions / Bajerni e ka malore, Parisi gati të godasë me kundërsulme

Përplasja e titanëve në raundin e çerekfinales së Ligës së Kampionëve sheh PSG-në të presë Bajernin e Mynihut, me kampionët në fuqi që kanë...

Champions/ Bayern – PSG, bavarezët pa gjahtarin Lewa, Parisi për hakmarrjen

Aksioni i së martës në Ligën e Kampionëve të UEFA-s pasohet nga një dyshe tjetër ndeshjesh spektakolare sonte, me një përsëritje të finales së...

Eksperti i merkatos shuan zërat, ja ku do të luajë Neymar sezonin tjetër

Nejmar kohët e fundit është vënë në qendër të zërave të merkatos, ndërsa për këtë çështje ka folur dhe eksperti i merkatos, Fabricio Romano. Sipas...

Francë, Mbappe kthen Parisin në vendin e parë dhe thyen një rekord golash

Kylian Mbappe u bë lojtari më i ri që shënon 100 gola në Ligue 1 teksa ndihmoi me dopietën e tij Paris Saint Germain-in...

Champions / Hidhet shorti, Reali pret Liverpulin, përsëritet finalja e vjetshme

Sapo u hodh, në orën 12:00 në mesditë,  shorti per çerekfinalet e UEFA Champions League. Ndeshjet e para luhen më 6 dhe 7 prill ndërsa...

Frikë për dy futbollistët e PSG-së, në fushë teksa u vidheshin shtëpitë

Eksperiencë e tmerrshme mbrëmë për Di Marian dhe Markinjos gjatë ndeshjes PSG-Nant, braziliani flet pas grabitjeve të shtëpive. Një episod shumë i keq ndodhi mbrëmë...

“Kemi biseduar me PSG-në”/ Agjenti i Hysajt flet për të ardhmen e mbrojtësit

Tashmë nuk ka më dyshime se mbrojtësi i Kombëtares, Elseid Hysaj do të largohet nga Napoli në fund të sezonit, por ekziston një mundësi...

PSG eliminon Barçën, Mesi shënon supergol dhe humbet penallti (Video)

Ndodhi ajo që pritej, PSG eliminon Barcelonën në fazën çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Pas triumfit 1-4 në sfidën e parë, francezët e Poçetinos,...

E bujshme nga Italia, PSG nis bisedimet për Elseid Hysajn

Një lajm i bujshëm ka qarkulluar së fundmi në mediat italiane. Bëhet fjalë për mbrojtësin e Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj, i cili mund të...

Të fundit

Thëniet më frymëzuese se si kapërcehen krizat si kjo e sotmja

Pandemia e Covid-19 e ka zhytur prej më shumë së 1 viti botën në një krizë të rëndë shëndetësore, ekonomike dhe sociale. Qindra miliona...

Pesë faktet që mund të mos i dini rreth historisë së futbollit

Kur u luajt për herë të parë futboll siç e shohim sot? Një moment kyç në zhvillimin e sportit më popullor në botë,...

Vrsja në Elbasan, Balla: Furgonat janë rikthyer përsëri, kanë ndërruar ngjyrat

Drejtuesi politik i PS të qarkut të Elbasanit, Taulant Balla komentoi vrasjen e ndodhur mesditën e sotme në këtë qytet. Balla tha se PD...

Bushati braktis emisionin: Nuk kam çfarë bëj më këtu

Analisti Andi Bushati ka braktisur studion e emisionit “Open” mbrëmjen e sotme. Në momentin që në lidhje me Skype u fut Taulant Balla, moderatorja...

Fushata e tensionuar/ Dhunohet në Poliçan miku i Presidentit Meta, anëtar i LSI

Fushata elektorale po tensionohet gjithmonë e më shumë, teksa pas krimit tëe rëndë në Elbasan, një tjetër ngjarje ka ndodhur në Poliçan, ku anëtari...