E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar në një hotel luksoz. Mbrëmjen e së mërkurës ka përfunduar gjithçka, për të jetuar me qira në një vilë në “Neuilly-Sur-Seine” në perëndim të kryeqytetit francez, ku gjithashtu jetojnë dhe disa prej shokëve të tij të skuadrës. Vila ku ai do të qëndrojë, është një luks i vërtetë. E ndërsa çmimi që do paguajë është i majmë.

Një vilë prej 300 metrash katrorë, me dy kate, katër dhoma gjumi dhe një kopësht i vogël, por pa një pishinë personale. E çmendur është shuma e majme që ylli i PSG-së do të paguajë si qira për këtë vilë, ku përllogaritet që Messi të jap plot 20.000 euro në muaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...