E martë, 20 Prill, 2021
12 C
Tirana

Etiketa

Paris

PSG-ja triumfon në aktin e parë, Bajernin e ndal Navasi

PSG-ja ka triumfuar në ndeshjen e parë të çerekfinales të Ligës së Kampioneve, teksa ka mposhtur në transfertë Bajernin e Mynihut. Padyshim lojtari i ndeshjes...

Francezët ndërtuan një “Paris të rremë”, për të ngatërruar aviatorët gjermanë

Ishte viti 1917, kulmi i Luftës së Parë Botërore, dhe populli i Parisit ishte tmerruar nga sulmet me bomba të avionëve bombardues gjermanë “Gotha”...

Përmbytje në Francë, Parisi “nën pushtetin” e ujit (Video)

Franca jugperëndimore është përfshirë nga përmbytjet si pasojë e reshjeve të dendura të shiut në disa rajone, por edhe në Paris. Për shkak të reshjeve...

Pesë vite nga sulmet e Parisit, Franca ende e rrezikuar nga ekstremizmi (VIDEO)

Mbrëmjen e 13 nëntorit 2015, Franca do të përjetonte masakrën më të rëndë që nga Lufta e Dytë Botërore. 130 njerëz u vranë, dhe...

Video/ Alarm për bombë në Paris, evakuohet zona pranë Harkut të Triumfit

Një pako e dyshimtë ka bërë që policia të evakuojë zonën përreth Place de l’Etoile dhe Champs-Elysées në Paris. Policia ka vendosur një perimetër sigurie,...

Fortesë, burg, shtëpi e artistëve: Historia e pazakontë e muzeut të Luvrit në Paris

Luvri është muzeu i artit më i vizituar në botë. Dhe kjo gjë ka kuptim pasi ai ndodhet në Paris, dhe të gjithë duan...

Sulm me thikë në Paris/ Katër të plagosur, dy në gjendje të rëndë (FOTO)

Katër persona kanë mbetur të plagosur pas një sulmi me thikë në qendër të Parisit, ndërsa mësohet se dy prej të lënduarve janë në...

Paris/ Rikthehen protestat kundër mbajtjes së maskave, ndalohen 154 persona

Në Paris kanë nisur sërish protestat e jelekëve të verdhë. Këtë herë ato janë shoqëruar dhe nga grupe kundër mbajtjes së maskave. Policia ka...

Avdullah Hoti flet pas takimit me Macron

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka folur pas takimit me presidentin francez Macron, në Paris. Përmes një postimi në Twitter, Hoti shprehet se ndihet i...

Hoti niset drejt Parisit, takohet nesër me Macronin

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, do të udhëtojë ditën e sotme drejt Parisit, në Francë. Mësohet se Hoti do të takohet nesër me presidentin...

Të fundit

Edi Rama: Të gjuash te 9-ta është halli i madh shumë, plumbi të vjen rikoshetë

Gjatë komunikimit me mbështetësit në njësinë 5, Edi Rama ka folur sërish për PD-në dhe Ilir Metën. Edi Rama: “Të gjuash te 9-ta është halli...

Luan Rama denoncon me foto përfshirjen e administratës publike në fushatën e PS

Konferenca e Luan Ramës: Mirëdita të gjithëve dhe faleminderit kolegëve gazetarë të Sarandës që janë të pranishëm në këtë komunikim me median, dhe përmes medias,...

Meta reagon për foton e Kavajës: Me kë janë në këtë foto këta të katërt?

Ilir Meta: Lidheni të Marrin shokë socialistë përpara se të ketë fatin e furgonit në Berat. Pse Meta u tha tre banditëve të “Rilindjes”...

Von der Leyen: 95 mijë doza të vaksinave do të arrijnë në Kosovë nga maji

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursulua Von Der Leyen, ka konfirmuar se 95 mijë doza të vaksinave do të ndahen për Kosovën nga BE-ja duke...

Parandalimi i vrasj*s së dyfishtë, Ardi Veliu falënderon policin Shkëlzen Tafa

Parandalimi i vrasjes së dyfishtë në bulevardin “Migjeni”, Drejtori Veliu falënderon punonjësin e Policisë Shkëlzen Tafa. Paraditen e sotme, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së...