E shtunë, 21 Maj, 2022
25.5 C
Tirana

Champions League/ Përmbysje spektakolare, Mançester Siti fiton në Paris

Mançester Siti ka fituar aktin e parë në gjysmëfinalen e Ligës së Kampioneve, teksa ka mposhtur me përmbysje në transfertë PSG-në, me rezultatin 2-1.

Anglezët arritën një rezultat tejet pozitiv, për ndeshjen e kthimit në Angli, ku do të vendoset edhe skuadra që kalon në finalen e këtij kompeticioni.

Francezët kaluan të parët në avantazh, teksa në minutën e 16-të, Markinjos shfrytëzon në maksimum një top nga goditja e këndit, për të gjuajtur bukur me kokë dhe e ndali topin në rrjetë.

Me këtë rezultat u mbyll pjesa e parëm, ndoënese francezët kishin disa raste të tjera shënimi, por nuk ia dolën t’i konkretizonin. Në pjesën e dytë, skuadra e Guardiolës, përmbysi gjithçka duke shënuar dy herë brenda 7 minutave.

Fillimisht ishte De Bryjne që barazoi me një gol të çuditshëm nga distanca në minutën e 64-t, ndërsa në minutën e 71, Mahrez me një supergol nga goditja e dënimit, përmbysi gjithçka.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...