E hënë, 14 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Etiketa

fitore

Italia shkatërron Turqinë, spektakël dhe gola në Romë (Video)

Italia ka mundur 3-0 Turqinë në ndeshjen hapëse të Euro 2020. Pas një pjese të parë të mbyllur në barazim pa gola, “Axurrët” kanë...

Sanço dhe Haland dhurojnë “show”, Dortmundi fiton Kupën e Gjermanisë

Borusia e Dortmundit mposhti Lajpcigun me rezultatin 1-4 në finalen e Kupës së Gjermanisë të zhvilluar në stadiumin “Olympiastadion”. Heronjtë e verdhezinjve në këtë përballje...

Basha nuk dorëzohet, ja çfarë u tha në mbledhje kandidatëve për deputetë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur në selinë blu, 153 kandidatët për deputetë për të kryer analizën e zgjedhjeve të 25 prillit. Mësohet...

Duka i uron fitoren Ramës dhe këshillon Bashën: Të nxjerrë mësime nga humbja

Kryetari i Partisë Agrare Ambentaliste, Agron Duka është politikani i pare nga rradhët e opozitës,i cili uron Partinë Socialiste për fitoren e zgjedhjeve të...

Champions League/ Përmbysje spektakolare, Mançester Siti fiton në Paris

Mançester Siti ka fituar aktin e parë në gjysmëfinalen e Ligës së Kampioneve, teksa ka mposhtur me përmbysje në transfertë PSG-në, me rezultatin 2-1. Anglezët...

Ambasada e SHBA: Askush të mos shpallë fitore pa u numëruar çdo votë

Ambasada amerikane në Tiranë, i ka bërë thirrje partive politike që të mos shpallin fitoren pa u numëruar të gjitha votat. Ekipet e Vëzhgimit të...

Foto/ Skedina e çmendur, tifozi parashikoi fitoren e Maqedonisë ndaj Gjermanisë

Disfata e Gjermanisë ndaj Maqedonisë së Veriut nuk mendohej nga askush, përveç një tifozi i cili ka vendosur të ndjekë fatin e tij. Ai parashikoi një...

Video/ Shqipëria bën detyrën ndaj San Marinos, kuqezinjtë fitojnë 0-2

Shqipëria ka marrë fitoren e dytë në grupin I, pasi mundi San Marinon me rezultatin 0-2 jashtë fushe. Kombëtarja e drejtuar nga tekniku Reja, u...

Sondazhi/ Nëse do të votohej sot, ja kush do t’i fitonte zgjedhjet e 25 prillit

Në emisionin ''Çim Peka LIVE'' u prezantua sondazhi i katërt i kompanisë ‘Flame Tree Advisors’. Edhe gjatë këtij sondazhi qytetarët shqiptarë i janë përgjigjur pyetjes...

Majko: Fitorja e opozitës më 25 prill do të ishte aksident

Teksa na ndajnë rreth 1 muaj nga zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, partitë politike bëhen gati për të zhvilluar zyrtarisht fushatën elektorale. Për Miistrin e...

Të fundit

Qëndrimet e palëve një ditë para takimit në Bruksel Kurti-Vuçiç

Bekim Shehu/ Deutsche Welle Para takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, kryeministri i Kosovës Albin Kurti insiston se ky takim është për të ardhmen...

Njoftim për vend të lirë pune agjent/e marketingu

“Tirana Today” kërkon agjent/e marketingu. Kërkesa të përgjithshme për kandidatët: 1-Të ketë aftësi shumë të mira në formulimin dhe hartimin e një plani strategjik dhe analitik...

Basha siguron mandatin e tretë, vjen reagimi i parë nga qeveria

Lideri aktual i PD-së, Lulzim Basha, do të jetë në krye të partisë më të madhe opozitare edhe për 4 vitet e ardhshme. Pasi...

Manastirliu: Sot vijnë 11 mijë e 700 doza të tjera Pfizer në Shqipëri

Sot priten në vendin tonë 11700 doza të vaksinës Pfizer. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu gjatë fjalës së saj...

I këputi këmbën, gjykata lë pas hekurave Jehon Breçanin

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën "arrest në burg" për djalin e ish-zv/drejtorit të policisë, Erzen Breçanit, i cili aksidentoi me makinë pak ditë...