E enjte, 28 Janar, 2021
9 C
Tirana

Etiketa

champions league

Kush e fiton Champions League? Kompanitë e basteve publikojnë koeficientët

Një ditë pas hedhjes së shortit për fazën 1/16-ve të Champions League, kompanitë e basteve kanë publikuar edhe koeficientët për ekipin që mund të...

Ylli i PSG kërkon hakmarrje për 6-1: Neymar ishte me ata, por sot luan me ne

Është një nga të mbijetuarit e sezonit 2017 dhe mezi pret të marrë një hakmarrje të madhe. Marquinhos, mbrojtësi i Paris Saint-Germain, komentoi shortin në...

Zbardhet kalendari i plotë i ndeshjeve të 1/8-ave të Champions League

Publikohet kalendari i ndeshjeve të raundit të 1/8-ave të Champions League. Kompeticioni më i ndjekur i klubeve të futbollit nis në 16 shkurt me...

S’është mbyllur ende plaga e 8-2, Barça mund të përballet shpejt me Bajernin

Barcelona do ta mësojë rivalin e saj në 1/8 finale të Champions-it të hënën e ardhshme. Humbja 3-0 ndaj Juventusit e kualifikoi ekipin katalanas...

Reali pret biletën, Interi merr “valixhet” dhe mbyll aventurën në Champions

U mbyll sot faza e grupeve për sezonin 2020-2021 në Ligën e Kampioneve. Real Madrid, Atalanta, Borusia Mynshenglabah dhe Atletiko Madrid plotësojnë grupin e...

Atalanta e Gjimshitit mposht Ajaksin dhe kalon në 1/8-at e Championsit

Atalanta e Berat Gjimshitit arriti të siguronte një biletë për në fazën e 1/8-ve të Ligës së Kampionëve. Zikaltërit e Gasperinit barazuan në triumfuan...

Ndeshja e ndërprerë PSG-Bashakshehir për racizëm, UEFA merr vendimin

Sfida PSG-Bashakshehir, e cila është ndërprerë për minuta të tëra, do të luhet sërish, por me një gjyqtar të katërt tjetër. UEFA bëri me dije...

Ronaldo “shkrin” Barcelonën. Mançester Junajtid, “Bye, Bye Champions League”

Përfundojnë ndeshjet e fundit në grupe të UEFA Champions League. Juventusi ka triumfuar në “Kamp Nou” në shifrat e pastra 3-0. Kristiano Ronaldo fitoi...

Video/ Fyerje raciste ndaj lojtarit me ngjyrë, ndërpritet ndeshja e Championsit

Është ndërprerë papritur sfida në Paris mes nënkampionëve të Europës PSG-së dhe Bashakshehirit në minutën e 16-të. Sipas të dhënave nga mediat e huaja,...

Lacio kalon në 1/8-at e Championsit, Dortmundi hipotekon vendin e parë

Lacio siguroi kualifikimin në fazën e 1/8-ave të Ligës së Kampioneve. Skuadra e Simone Inzagit u mjaftua me një pikë ndaj Klub Bryzhit, edhe...

Të fundit

Kosova regjistron 3 viktima dhe 316 raste me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka regjistruar t316 raste të reja me koronavirus, pas testimit të 1,652 mostrave. Sipas këtij Instituti, në 24...

Rama i drejtohet Metës: Boll e përdore Presidencën për atë farë LSI-je

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur deklaratës së Presidentit të Republikës,Ilir Meta. Kreu i shtetit tha më herët se Shqipëria nuk do mund të futet...

Video/ Triumf me “poker”, Berisha nuk i ndal dot sulmet e Juventusit

Juventusi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Italisë, teksa ka mposhtur 4-0, Spalin, ku luan portieri i Kombëtares, Etrit Berisha. Bardhezinjtë e nisën me...

Sondazhi: 53% e vlerësojnë pozitivisht menaxhimin e pandemisë nga qeveria

Sondazhi i ''Report Tv'' dhe institutit italian Piepoli, ka vlerësuar vullnetin e shqiptarëve ndaj qeverisjes së kryeministrit Edi Rama. Të pyetur për menaxhimin e situatës...

Brataj: Vaksina anti-covid na mbron 28 ditë pasi e kemi marrë

Drejtuesi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka folur në emisionin “Opinion” në lidhje me efektet e vaksinës anti-COVID në vendin tonë. Teksa iu referua rastit...