E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Messi: Për Barcelonën ula pagën në 50%, duhet të mendoj për karrierën time

Ylli i futbollit argjentinas, Lionel Messi, ka zhvilluar mes lotësh konferencën për shtyp në ‘Camp Nou’. Ai s’ka mundur të fshehë emocionet e forta, teksa është shprehur se Barcelona mbetet shtëpia ku ai u rrit profesionalisht. Messi pohoi se do kishte dashur që lamtumirën nga Barcelona ta kishte dhënë në fushën e ndeshjes. Në konferencën për shtyp, Messi u shpreh se kishte ulur pagën deri në 50%, por nuk ishte e mjaftueshme.

Divorci erdhi për shkak se klubi ka një borxh shumë të madh, ai nuk dëshiron të marrë hua më shumë. Nuk mund të bëhet dhe La Liga nuk e lejon atë. Pse ta zgjas më shumë nëse është e pamundur? Duhet të mendoj edhe për karrierën time. E thashë. Bëra më të mirën. Nuk mund të them asgjë tjetër”.

Unë e kisha ulur pagën time në 50%, dhe pastaj asgjë më shumë nuk më ishte kërkuar. Nuk është e vërtetë që ata më kërkuan diçka më shumë”.

A jeni ndjerë të mashtruar? “Jo. Ne bëmë atë që mundëm dhe nuk mund të bëhej. Unë isha gjithmonë ballë për ballë me të gjithë. Jo gjithçka që thuhet është e vërtetë”, tha ai.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...